Osobně jsem dnes hovořil se starostkou obce Modlany Stanislavou Kondrlovou a se zastupitelem Pavlem Rajčanem. Oba popřeli, že by obec pozemky prodala členům arabsko-muslimské komunity nebo někomu z místních obyvatel, který by je pak prodal členům arabsko-muslimské komunity

Rajčan i Kondrlová se také negativně vyjádřili k fámě, že část pozemků v obci byla prodána za nižší cenu místním občanům, kteří je pak měli prodat členům arabsko-muslimské komunity za cenu vyšší. Podle jejich slov jde o lež a pomluvu. Podle pana Rajčana nemůže obec nijak korigovat, co si postaví soukromý vlastník na svém pozemku, pokud to je v souladu s územním plánem. Podle něj tak nemůže obec zabránit vzniku arabsko-islámské čtvrti.

Pavel Rajčan i Stanislava Kondrlová mi v telefonických rozhovorech řekli, že vše konzultují s právníkem a případně podají na mou osobu trestní oznámení a žalobu kvůli mému předchozímu článku „Okolo Teplic potají vznikají arabsko-islámská ghetta“. Podle Rajčana jsem informováním o zakoupení pozemků členy arabsko-muslimské komunity poškodil jak dobré jméno obce, tak i jeho a on to tak nenechá.

Jak řekl, pracoval pro obec mnoho let a udělal pro ni hodně dobrého a teď mu to můj článek může zhatit. Pokud se během mého šetření nepodaří potvrdit informaci, že pozemky byly ve vlastnictví nebo správě obce, a poté prodány místnímu obyvateli, který je pak prodal muslimům, tak se mu rád omluvím i celé obci. Ale je otázka, jak na tom budou obyvatele obce, pokud vznikne arabská čtvrť a bude problémová? Rozhodně se tedy nakonec panu Rajčanovi a paní Kondrlové může podařit skrze soudní spor a trestní oznámení celý problém medializovat a můžeme se tak dovědět i o dalších obcích a místech, které v okolí Teplic skoupili členové arabsko-islámské komunity a plánují tam výstavbu svých čtvrtí.

Faktem zůstává, že si členové arabsko-muslimské komunity v obcích nakoupili desítky pozemků určených pro zástavbu. Pokud budou realizovat výstavbu v okolí obce Modlany, mají se v případě nejhoršího scénáře občané „na co těšit“. Neslušné a arogantní chování členů arabsko-muslimské komunity v oblasti Teplic již totiž dlouhodobě občany znepokojuje a vyvolává protesty. Všimla si toho již i česká media.

http://lukaslhotan.blog.idnes.cz