Web iDnes.cz také přinesl rozhovor s bývalým předsedou Muslimské obce v Praze Vladimírem Sáňkou, který je obviněn českou policií z šíření islámské nenávisti v České republice. Sáňka totiž organizoval vydání a zajištění financí pro knihu Základy tauhídu od Bilala Philipse pod patronací Ústředí muslimských obcí. V knize se například hlásá pro muslimy nutnost chovat nenávist vůči sekulárním vládám, které nevládnou podle islámu a nutnost nastolit islámské právu šaría všude tam, kde mají muslimové větší zastoupení v populaci.

V rozhovoru Sáňka říká, že na názorech autora knihy Bilala Philipse nevidí nic závadného. Samozřejmě že pro mne osobně nejde o nic překvapivého. Neboť již ve své knize Islám a islamismus v České republice jsem poukázal na množství kontroverzních názorů hlásaných českými muslimy.

S vývojem situace v Iráku a Sýrii se ukazuje zásadní vliv kontroverzních výkladů islámu hlásaných českými muslimy v oblasti jejich původu a dnes i širšího zastoupení v hlavách muslimů. Médii proběhly zprávy o tom, že pravověrní muslimové z Islámského státu v Sýrii a Iráku začali srovnávat se zemí kostely a některé mešity, v nichž umírnění muslimové měli mauzolea svých světců.

Přesně to ovšem hlásá i kniha Základy tauhídu od Bilala Phlipse. Podle této knihy by měli muslimové zničit i světoznámou hrobku Tádž Mahal v Indii. Přestože je humorné, že čeští muslimové vydali a obhajují knihu vyzývající ke zničení svatyně v Indii, pak je tu ještě dobré se ptát k čemu toto povede? K čemu povede hlásání výkladu islámu usilující o zničení svatyně Tádž Mahal, jež je na území pod kontrolou Indie?

Na to ať si odpoví každý sám, ale v závěru je jistě dobré zopakovat mantru multikulturalistů, halíkovců, muslimů a o budoucnost našich dětí se nezajímajících jedinců:
Islám je super, islám za nic nemůže a snaha zničit Tádž Mahal či svatyně v Iráku nemá oporu v islámu. Islámu se netřeba bát.

Pravověrní muslimové ničí mešitu, do které proroka Jonáše chodili uctívat umírnění muslimové i křesťané


http://lukaslhotan.blog.idnes.cz