"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

USA: dveře profesora jsou urážlivé

Autor: Odjinud | Publikováno: 25.4.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Profesor Richard Crandall z Lake Superior State University byl vyzván, aby ze dveří svého kabinetu odstranil karikutary zesměšňující např. Hillary Clintonovou, islámský terorismus či potraty. Zmizet ale musela i fotka Ronalda Reagana.

Universita se vyjádřila, že profesor se nechoval profesionálně a roku 2007 mu nařídila, aby "urážlivá výzdoba" byla odklizena. Problém však netkví jen v možném konfliktu tohoto nařízení s prvním dodatkem americké ústavy, ale také v tom, že podobná politicky motivovaná úprava dveří kabinetu u liberálně či levicově zaměřených profesorů je tolerována. Na těch je možno dočíst se sloganů typu: "Cti veterány, žádné další války" či "Pracuješ pro naftáře olejáře, Bushi?".

Francie: roste počet konvertitů z islámu

Podle listu Le Monde konvertuje 150-200 francouzských muslimů každoročně ke katolicismu. Církev se o tom v minulých letech příliš nešířila: konvertité z islámu se totiž často musejí skrývat i před členy vlastní rodiny. Po veřejném velikonočním křtu Magdi Allama v Římě ale francouzští katolíci poukazují na nutnost reciprocity. Podle katolického deníku La Croix konvertuje k islámu ročně bez jakýchkoliv obav asi 3.600 Francouzů.

Zdroj: www.obcinst.cz

 

2878 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Má být na hranicích proti imigrantům použita síla? Premiér Orbán prohlásil, že pokud Turecko pustí na Evropu imigranty, Maďarsko bude bránit své hranice s použitím síly. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď