"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

První česká výzva k džihádu. Je to „debilní“? Ne, jde do tuhého

Autor: Martin Horák | Publikováno: 30.3.2008 | Rubrika: ČR
Ilustrace

V diskuzi u videa vyzývající české muslimy k džihádu mě zaujaly některé poznámky v diskuzi, zejm.:

JS: „TO video je tak debilni, ze by to skutecne mohlo byt autenticke a pro urcitou cast mohamedanske populace i ucinne.“

a od nicku Three Ardy:

„..nejvíc se mi líbí ten o islámu na vrcholu civilizací. To mě rozesmálo.“ 

Jsem přesvědčen, že debilní to není ani trochu a k zasmání jsou podstatně vhodnější věci. A protože věc pokládám za velmi vážnou, rozhodl jsem se reagovat celým článkem, ve které se pokusím vysvětlit podstatu problému. 

Aby mě někdo nenařkl, že „házím všechny muslimy do jednoho pytle“, předesílám pro úplnost, že jsou i lidé pokládající se muslimy třeba proto, že táta byl muslim, děda byl muslim… a oni sami klidně jedí vepřové, pijí pivo a korán zevnitř nikdy neviděli. Jenže to jsou muslimové asi jako je Jiří Paroubek křesťan. 

Pro pravověrného, tj. skutečného muslima je Korán božím zjevením pravdy, o které se nediskutuje, tj. základním axiomem. Tudíž podložit něco citacemi z Koránu, resp. směsí Alláhových zaslíbení a hrozeb v případě toho či onoho jednání je pro muslima ta nejpádnější argumentace a vyvrátit ji může pouze jiným veršem z Koránu a to pokud možno z pozdější doby (v případě nesouladu platí verš pozdější). Jenže verše podporující tvrzení, že muslim nemá bojovat proti těm, kdo urážejí a hanobí islám a naopak se mezi ně má integrovat, v Koránu naleznete stěží, zvláště pak ne v súrách z pozdějšího období. 

Teď se dostáváme k onomu hanobení. Někomu to může připadat legrační, že titulek „Školy v Thajsku zavřeny kvůli muslimským útokům“ je hanobením islámu, když je to pravda, jenže  muslim vychází z toho, že Alláh je dobrý, islám také a útoky proti nevěřícím vždy oprávněné, takže pokud by měl popsat uvedenou událost, nejspíš by napsal něco jako „Hnízda zla a rouhání byla z vůle Alláha slitovného zadušena, aby nemohla zasívat jed protimuslimské nenávisti do dětských duší.“ - Pokud se nyní smějete, obávám se, že vám úsměv zmrzne na rtech, až podobné titulky uvidíte v našich mainstreamových médiích – a jak znám pověstnou českou neohroženost a zásadový odpor k jakékoliv kolaboraci, tak osvědčené za černého i rudého socializmu, možná to nebude trvat ani tak dlouho. Pro muslima tedy uvedený titulek hanobením je. 

Na základě takto postavených argumentů pak film vyzývá k boji a zobrazuje první cíle útoků. Nějaké pravopisné či stylistické chyby mohou být možná důvodem hledění na to spatra pro nějakého nemuslimského Čecha, ale pro muslima jsou irelevantní a jednoduchost a primitivnost sdělení může být spíše výhodou. Pro srovnání – takové povely „K líci zbraň !“ a „Pal!“ taky nejsou vrcholem světové rétoriky a svoji efektivnost prokázaly. – Přitom s nimi je třeba srovnávat, film neaspiruje na Oskara. 

Jde tedy o jasnou výzvu k teroristickým útokům v ČR. A aniž bych chtěl přeceňovat kvalitu českého zákonodárství, jsem přesvědčen, že na tohle nějaké paragrafy máme. Žel nejsem právník, takže nevím, které.

Vzhledem k povaze islámu i zahraničním zkušenostem je naprosto naivní se domnívat, že čeští muslimové pustí tuto výzvu jedním uchem tam a druhým ven. Že není znám autor, neboli nevědí, kdo jim to vzkazuje, není pro ně podstatné – muslim si vždycky může myslet, že mu to vlastně vzkazuje krvavý démon Alláh (A to ještě nevíme, zda v muslimské komunitě není autor znám.) 

Tudíž pokládat něco takového za debilní a směšné – to bychom mohli napodobit mnohé Evropany třicátých let, kteří se také smáli neotesanosti nacistů, jejich směšným hnědým uniformám, nošeným – považte tu legraci – i ke slavnostním příležitostem, ke kterým přece každý gentleman nosí oblek, dokud jim nacistické tanky neparkovaly pod oknem. 

Závěrem:

1) Není mezi čtenáři nějaký právník, který by dokázal zformulovat trestní oznámení na neznámého pachatele – možná by se policejními metodami autor najít dal. Je samozřejmě otázka, zda se tím naše orgány budou zabývat, ale zkusit by se to mělo.

2) Kdo chodí na nějaké schůze nějaké politické strany, bylo by vhodné o tom mluvit, zvláště pak interpelovat poslance, senátory apod., zatím na to zřejmě dlabou, ale když to budou slyšet od více lidí, může se to změnit. Je samozřejmě možné je oslovovat i maily – viz např. www.psp.cz

3) Rád zde uvítám další návrhy, co s tím. Myslím, že by bylo vhodné se aspoň o něco pokusit.

 

4329 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď