"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

4000 raket vystřelených na Izrael. Média: Izrael zabíjí civilisty!

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 10.3.2008 | Rubrika: Izrael
Ilustrace

Od srpna 2005, kdy se Izrael zcela stáhl z pásma Gazy, se tato oblast proměnila v jedinou obrovskou teroristickou enklávu, jejíž obyvatelé využívají nově získané nezávislosti ke každodenním útokům na Izrael. Poté, co se Bushově ministryni zahraničí Riceové podařilo prosadit v Gaze konání "svobodných voleb", protože je koneckonců dobře známo, že a) demokracie = volby = svoboda, b) palestinští Arabové netouží po ničem jiném, než po životě v míru, a c) ať už si zvolí jakkoliv, jejich vůli je třeba respektovat, je Gaza nyní vedena sebevražedným islámským teroristickým kultem Hamasu, jehož vyhlášeným cílem je zničení Izraele.

Od srpna 2005 vystřelili palestinští Arabové na izraelská města více než 4000 raket domácí a íránské provenience (z toho 800 letos, neboť jejich aktivita se získanou nezávislostí neklesá, ale naopak stoupá), a tyto rakety zabily několik lidí, zranily mnoho dalších, a způsobily velké škody na majetku, nemluvě o psychice dětí například ve Sderotu, které musí žít pod neustálou hrozbou palestinského teroru.

Když 27. února palestinští Arabové z Hamasu zabili raketou ve Sderotu izraelského studenta, začal Izrael konečně s obranou, a co se nestalo: "svobodný a nezávislý" tisk je plný titulků o ofenzívě Izraele do Gazy a o palestinských obětech.

 

V čele pochoduje pochopitelně ČTK, která je plná (pro)palestinské propagandy, arabské útoky zmiňuje mimochodem jednou větou, zato však poskytuje velké množství prostoru zkušeným palestinských propagandistům Irikátovi a Abbasovi, takže izraelský zásah proti teroristům se v jejím podání stává horším činem, než holokaust. Novinky jako pravý pokračovatel Rudého práva píší o "palestinském povstání proti izraelské okupaci", zatímco ostatní média své propagandistické úsilí alespoň trochu mírní, nicméně důraz je vždy kladen na "ofenzívu", palestinské "oběti" a přerušení jakýchsi fiktivních "mírových jednání", která v historii vždy vedla jen k dalšímu zintenzivnění palestinského teroru.

Co by si z toho měl Izrael vzít? Měl by si uvědomit, že pokud nespáchá sebevraždu, médiím se nezavděčí, a proto by na ně měl přestat brát jakýkoliv ohled, a implementovat jediné možné řešení: tuto teroristickou enklávu anektovat, bez jakýchkoliv ohledů jí demilitarizovat, a historicky prověřenou metodou potírání násilí ještě větším násilím (nevěřte tomu, co říkají naivní pacifisté a ideologové, kteří vás chtějí odzbrojit; historie hovoří sama za sebe), a připravit tak svět a novináře (hrůzo všech hrůz) o jednu z jejich oblíbených kauz.

Technicky je Izrael schopen zavést mír v této oblasti během několika měsíců - pokud by opravdu chtěl. Je toho schopen eticky? Bohužel pravděpodobně až v okamžiku, kdy začne umírat mnohem větší množství Izraelců, než umírá dnes. Můžeme alespoň doufat, že současná "ofenzíva" nebude jen podobnou demonstrací neochoty skutečně se bránit, jako tomu bylo v případě útoku libanonského Hizballáhu v roce 2006.

A co bychom si z toho měli vzít my? Přinejmenším toto: nevěřte médiím. Za komunismu jsme měli jednu velkou výhodu: propaganda byla tak do očí bijící, že jí neviděli jen ti, kteří se rozhodli jí nevidět. Dnes je mnohem jemnější a funkčnější, ale pořád je to ona. Nedejte se.

3643 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyMiliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraci

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Kauza brutálně zavražděného saúdského opozičního novináře Džamála Chášukdžího, jasně ukazuje dvojí metr a pokrytectví sluníčkářů a západních velmocíPodívejte se na toho odporného dobytka. Agresivní migrant v Itálii surově napadl dívku a ženu

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdoKlimatolog Václav Cílek dělá jasno: Nemluvte pouze o klimatické změně. Jsou prognózy, které v roce 2050 počítají s ochlazením
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď