"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šokující zprávy z Anglie aneb Džihád v rukavičkách

Autor: Roger Kimball | Publikováno: 3.3.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Když nás zhruba před týdnem arcibiskup z Canterbury ubezpečil, že zavedení šárie v Británii je “nevyhnutelné,” protestní hlasy přímo řvaly (pomineme-li ovace, kterými Primase vší Anglie zahrnul Generální Synod, to se však Anglikánská církev pouze odbarvovala). Proč ale tolik řevu? Vždyť jen o pár dní později bylo oznámeno, že britská vláda plánovala vydat „s šáriou slučitelné“ islámské obligace, jež mají Gordonu Brownovi pomoci „financovat veřejné výdaje prostřednictvím úpisů z Blízkého východu.” “Celý plán,” psal nedělní Daily Mail, by znamenal “jeden z nejvýznamnějších ekonomických kroků k zavedení šárie v nemuslimském světě. Způsobí totiž, že vládní budovy a další majetky, patřící dnes britským daňovým poplatníkům, přejdou do vlastnictví blízkovýchodních obchodníků a bank.” Inu, stejně to byly škaredé budovy.

Andrew McCarthy z konzervativního portálu NRO [National Review Online] upozorňuje na další významný úspěch džihádu – zmínily jej i londýnské Timesy. “Prasátko Norbert,” psaly, “přestává být maskotem banky Fortis, která ho dosud tiskla na obrázkové kartičky pro děti. Banka s touto praxí končí z obav, aby neurážela muslimy.”

Je to taková nová mantra: “hlavně neurazit muslimy.” Takže žádné kartičky s prasátky (nemluvě o jiných „předmětech s prasečími motivy”) protože “máme strach urazit muslimy.” Nekreslíme vtipy o Mohamedovi - “ máme strach urazit muslimy.” Nesmíme publikovat články srovnávající demografické trendy v porodnosti kanadských a evropských muslimů a ostatních segmentů populace - “máme strach urazit muslimy.” Stejně tak nesmíme vydávat knihy kritické vůči “Saudům a teroristům ”, protože opět “máme strach urazit muslimy.”

Všechno to je vlastně džihád v rukavičkách. Tradiční džihád se bojuje tureckými šavlemi a jejich moderními náhražkami, třeba ukradeným Boeingem 767, výbornou to pomůckou k masové vraždě. Džihád v rukavičkách je záležitost delikátnější: jazyk a zásady liberální demokracie využívá a zneužívá ne proto, aby upevnil naše instituce a svobody, ale aby jejich oslabením dláždil cestu sebestředné a teokratické tyranii. Je přitom trpělivý. Sčítat a násobit umí stejně jako Mark Steyn – a já. I on vidí demografický nápis na zdi a nijak se neděsí, má-li si počkat pár let, než se Nemovitost jménem Západ uvolní. Když se pořádně zamyslíte, je lepší počkat, než se vyhazovat do povětří a potom splácet účty za čistírnu a zedníky. Prostě se v klidu posadíte a čekáte, jak nevěřící stále nesmyslněji omlouvají vaše chování a zároveň si namlouvají, že bezdětnost je „ekologickou“ alternativou ke Genesis 1:28.

Z pozice předpotopního pravicového eurocentrického Nevěřícího se nějak nemohu ubránit dojmu, že zatímco s tradičním džihádem si nejlépe poradí talentovaní tvrdí chlápci jako generál Petraeus, s džihádem v rukavičkách by měli bojovat umírněnější křižáci. Vážené čtenáře nesporně napadne spousta myšlenek, jak se úspěšně zapojit do nastávající Mírové křížové výpravy, jež svět zabezpečí pro křesťanstvo (vzpomínáte?). Přesto si dovolím skromný první výkop. Inspirovala mě k němu jiná zpráva z londýnských Timesů. Pod nabubřelým titulkem - “Muslimové jsou šokováni, chipsy obsahují alkohol” - se dočítáme, že Walkersovy lupínky “obsahují stopová množství alkoholu”, takže jejich pojídání odporuje islámu.

Shuja Shafi, předseda potravinářské komise Rady Britských Muslimů [Muslim Council of Britain], hovoří o plánech na vyšetřování. “Jestliže jsme jedli potraviny, obsahující alkohol, budeme se cítit velmi uraženi.”

Skutečně? Inu, moje skromná rada, kterou britskému potravinářskému průmyslu nabízím zcela zdarma, zní takto: přidávejte maličko alkoholu do veškerých potravin a nápojů. Přiznejme si, že ke zvýšení naší běžné spotřeby alkoholu můžeme najít spoustu důvodů, jedním z nich však nechť je vlastenectví. Ať navštívíte hypermarket Harrod’s nebo vaší večerku, nechť každý výrobek obsahuje stopové množství alkoholu (nebo, alternativně, vepřového sádla). Chápu, že se vyskytnou logistické problémy, jestliže však EU umí efektivně hlídat používání kontinentálních měr a vah, a dokáže zakázat banány příliš se odchylující od tvaru přímky, pak svůj gigantický byrokratický aparát zajisté ráda zaměstná dohlížením, aby veškeré potraviny prodávané v Británii obsahovaly kapku alkoholu, nebo alespoň ždibec slaniny.

 

 

 

http://pajamasmedia.com/xpress/rogerkimball/2008/02/23/quiet_crusading_vs_soft_jihad.php

pro Eurabia.cz přeložil -M.-

4008 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Imigranti ve Francii ubili řidiče MHD(Multi)kulturní vložka: Azylant v Německu znásilnil 83-letouOslavný projev europoslankyně hnutí ANO Charanzové na adresu nové německé vůdkyně EU říšeDnešní Západ je jako kdysi SSSR. Věda se musí podřídit ideologickým dogmatům a falšuje sePodle Langšádlová z TOP09 je islamistický režim Erdogana nezastupitelným spojencem ČR ...

ePortal.cz

Dva Milošové, ale jednoho zvolilo 2,8 milionů a druhého 8144 voličůSluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Trikolora vs. hnutí SPD. Ostatně soudím, že opustit civilizační smrtí nasáklý bruselský protektorát je naším nejvyšším národním zájmemSluníčkářům vadí filmy Forrest Gump, Jih proti severu či Indiana Jones… Tomuto šílenství se musíme postavit

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ParlamentniListy.cz

Nevylučuji, nepotvrzuji. Miroslava Němcová ještě neví, zda chce nahradit ZemanaNohavica že je zm*d? Xaver se nadechl a jel. Čím větší nula... Polod*mentní idi*t, nikdo, expolitik z Brna
Články autora
Průzkum
Je EU anti-demokratickou a hodnou nenávisti? Je EU anti-demokratickou, nebezpečnou a hodna nenávisti, jak to ve svém brexitovo-rozlučkovém projevu v EP uvedl britský poslanec Nigel Farage?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď