"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šokující zprávy z Anglie aneb Džihád v rukavičkách

Autor: Roger Kimball | Publikováno: 3.3.2008 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Když nás zhruba před týdnem arcibiskup z Canterbury ubezpečil, že zavedení šárie v Británii je “nevyhnutelné,” protestní hlasy přímo řvaly (pomineme-li ovace, kterými Primase vší Anglie zahrnul Generální Synod, to se však Anglikánská církev pouze odbarvovala). Proč ale tolik řevu? Vždyť jen o pár dní později bylo oznámeno, že britská vláda plánovala vydat „s šáriou slučitelné“ islámské obligace, jež mají Gordonu Brownovi pomoci „financovat veřejné výdaje prostřednictvím úpisů z Blízkého východu.” “Celý plán,” psal nedělní Daily Mail, by znamenal “jeden z nejvýznamnějších ekonomických kroků k zavedení šárie v nemuslimském světě. Způsobí totiž, že vládní budovy a další majetky, patřící dnes britským daňovým poplatníkům, přejdou do vlastnictví blízkovýchodních obchodníků a bank.” Inu, stejně to byly škaredé budovy.

Andrew McCarthy z konzervativního portálu NRO [National Review Online] upozorňuje na další významný úspěch džihádu – zmínily jej i londýnské Timesy. “Prasátko Norbert,” psaly, “přestává být maskotem banky Fortis, která ho dosud tiskla na obrázkové kartičky pro děti. Banka s touto praxí končí z obav, aby neurážela muslimy.”

Je to taková nová mantra: “hlavně neurazit muslimy.” Takže žádné kartičky s prasátky (nemluvě o jiných „předmětech s prasečími motivy”) protože “máme strach urazit muslimy.” Nekreslíme vtipy o Mohamedovi - “ máme strach urazit muslimy.” Nesmíme publikovat články srovnávající demografické trendy v porodnosti kanadských a evropských muslimů a ostatních segmentů populace - “máme strach urazit muslimy.” Stejně tak nesmíme vydávat knihy kritické vůči “Saudům a teroristům ”, protože opět “máme strach urazit muslimy.”

Všechno to je vlastně džihád v rukavičkách. Tradiční džihád se bojuje tureckými šavlemi a jejich moderními náhražkami, třeba ukradeným Boeingem 767, výbornou to pomůckou k masové vraždě. Džihád v rukavičkách je záležitost delikátnější: jazyk a zásady liberální demokracie využívá a zneužívá ne proto, aby upevnil naše instituce a svobody, ale aby jejich oslabením dláždil cestu sebestředné a teokratické tyranii. Je přitom trpělivý. Sčítat a násobit umí stejně jako Mark Steyn – a já. I on vidí demografický nápis na zdi a nijak se neděsí, má-li si počkat pár let, než se Nemovitost jménem Západ uvolní. Když se pořádně zamyslíte, je lepší počkat, než se vyhazovat do povětří a potom splácet účty za čistírnu a zedníky. Prostě se v klidu posadíte a čekáte, jak nevěřící stále nesmyslněji omlouvají vaše chování a zároveň si namlouvají, že bezdětnost je „ekologickou“ alternativou ke Genesis 1:28.

Z pozice předpotopního pravicového eurocentrického Nevěřícího se nějak nemohu ubránit dojmu, že zatímco s tradičním džihádem si nejlépe poradí talentovaní tvrdí chlápci jako generál Petraeus, s džihádem v rukavičkách by měli bojovat umírněnější křižáci. Vážené čtenáře nesporně napadne spousta myšlenek, jak se úspěšně zapojit do nastávající Mírové křížové výpravy, jež svět zabezpečí pro křesťanstvo (vzpomínáte?). Přesto si dovolím skromný první výkop. Inspirovala mě k němu jiná zpráva z londýnských Timesů. Pod nabubřelým titulkem - “Muslimové jsou šokováni, chipsy obsahují alkohol” - se dočítáme, že Walkersovy lupínky “obsahují stopová množství alkoholu”, takže jejich pojídání odporuje islámu.

Shuja Shafi, předseda potravinářské komise Rady Britských Muslimů [Muslim Council of Britain], hovoří o plánech na vyšetřování. “Jestliže jsme jedli potraviny, obsahující alkohol, budeme se cítit velmi uraženi.”

Skutečně? Inu, moje skromná rada, kterou britskému potravinářskému průmyslu nabízím zcela zdarma, zní takto: přidávejte maličko alkoholu do veškerých potravin a nápojů. Přiznejme si, že ke zvýšení naší běžné spotřeby alkoholu můžeme najít spoustu důvodů, jedním z nich však nechť je vlastenectví. Ať navštívíte hypermarket Harrod’s nebo vaší večerku, nechť každý výrobek obsahuje stopové množství alkoholu (nebo, alternativně, vepřového sádla). Chápu, že se vyskytnou logistické problémy, jestliže však EU umí efektivně hlídat používání kontinentálních měr a vah, a dokáže zakázat banány příliš se odchylující od tvaru přímky, pak svůj gigantický byrokratický aparát zajisté ráda zaměstná dohlížením, aby veškeré potraviny prodávané v Británii obsahovaly kapku alkoholu, nebo alespoň ždibec slaniny.

 

 

 

http://pajamasmedia.com/xpress/rogerkimball/2008/02/23/quiet_crusading_vs_soft_jihad.php

pro Eurabia.cz přeložil -M.-

4279 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683