"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Může být muslim dobrým Američanem (Evropanem)?

Autor: Anonym | Publikováno: 10.1.2008 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

To je otázka, nad níž jsem už delší dobu přemýšlel. Jak a proč nenávidí muslimové nás a všechny jiné? Což je jejich Bůh neučí lásce?

Může být dobrý muslim dobrým Američanem či Evropanem?

Tuto otázku jsem poslal příteli, který pracoval dvacet let v Saúdské Arábii.

Odpověděl mi takto:

Teologicky: nikoliv. Je zavázán Alláhovi, hlavnímu bohu Arabů.

Nábožensky: nikoliv. Jeho Alláh nepřijímá žádné jiné náboženství kromě islámu (Korán, 2:256)

Biblicky: nikoliv. Je vázán k pěti pilířům islámu a Koránu.

Zeměpisně: nikoliv. Je vázán k Mecce, v jejímž směru se pětkrát denně modlí.

Společensky: nikoliv. Jeho závazek k islámu mu zakazuje přátelství s křesťany či Židy.

Politicky: nikoliv. Musí se podrobit muláhům (duchovním vůdcům, kteří ho učí, že Izrael je třeba smazat z povrchu země a Ameriku, Velkého Ďábla, je zapotřebí zničit.

Rodinně: nikoliv. Je mu nařízeno, aby si vzal čtyři ženy a bil a trápil manželku, když ho neposlechne (Korán, 4:34).

Intelektuálně: nikoliv. Nemůže přijmout americkou ústavu, neboť je založena na biblických zásadách, a on ví, že Bible je zkorumpovaná.

Filozoficky: nikoliv. Islám, Mohamed, a Korán nedovolují svobodu vyznání a výrazu. Demokracie a islám spolu nemohou žít pohromadě. Každá muslimská vláda je buď diktátorská, nebo autokratická.

Duchovně: nikoliv. Když vyhlásíme "jeden národ pod Bohem", je křesťanský Bůh milující a laskavý, zatímco o Alláhovi není nikde zmínky, že by byl nebeským otcem a ani nezmínil lásku mezi 99 výtečnými jmény v Koránu.

Takže, po dlouhých úvahách a rozhodování ... měli bychom asi být velice podezíraví, pokud jde o všechny muslimy v této zemi. Zcela zřejmě nemohou být současné "dobrými" muslimy a dobrými Američany (nebo Evropany).

Říkejte si, co chcete, ale tak to je.

Jestli s uvedeným intelektuálně souhlasíte, bylo by patrně dobře, podělit se o to s přáteli. Čím více z nás tohle chápe, tím lépe pro naši zemi a naši budoucnost.

Pošlete to dál, krajani.

Tahle válka je mnohem větší, než si uvědomuje či dokáže pochopit většina Američanů nebo Evropanů.

přišlo e-mailem, autor neznámý

vyšlo na Neviditelném psu

http://neviditelnypes.lidovky.cz/

5818 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Finská poslankyně EP: EU jedná s Británií jako s vazalem. Postoj Británie by měl inspirovat další země k odchodu z EU! Expremiér: Musíme mít odvahu si přiznat, že máme problém s islámem!Rakouská armáda vyhodila vojenského imámaMuslimka na nádraží v Lyonu hrozila bombouProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

V polovině případů v České republice zločinci za znásilnění a sexuální delikty odejdou od soudu pouze s podmínkou, a to dokonce i v případě sexuálního zneužívání dětí! Marine Le Pen odmítá nový migrační pakt EU jako ‚sebevraždu Evropy‘

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Prymula byl symbol, teď už Babiš jen minimalizuje škody. Krizové řízení ale dnes moc nepředvedl, kroutí hlavou politologPodpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď