"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tak něžná islámská spravedlnost!

Autor: Roman Joch | Publikováno: 27.12.2007 | Rubrika: Kauzy
Ilustrace

Kde se flákají dámy z Gender Studies, když můžou konečně udělat něco užitečného? Kde jsou všechny ty stoupenkyně práv žen? Proč naše milé a krásné feministky strkají své roztomilé hlavičky pod polštáře a do písku? Jak to, že nedemonstrují před ambasádami Súdánu a Saudské Arábie? To je osudy Gillian Gibbonsové a arabské dívky „G“ nezajímají?

Čtyřiapadesátiletá britská učitelka Gillian Gibbonsová přijela do Chartúmu v Súdánu učit místní děti. To stále ještě některé šlechetné západní ženy dělají – jezdí do chudých zemí učit místní děti. Odplata za její laskavost a dobročinnost? Patnáct dní súdánského vězení. To ještě dopadla dobře – hrozilo jí 40 úderů bičem! Přirozeně, místní vyznavači islámské spravedlnosti proti tak hanebnému rozsudku protestovali – proti tak hanebně mírnému, aby bylo jasné! „Žádnou toleranci, trest smrti!“ – volali. 

Její „zločin“? Před tím, než do školy vůbec dorazila, její 6-7-letí žáci pojmenovali plyšového medvídka jménem Mohammed. Ona tím urazila proroka. Tím, že její žáci pojmenovali medvídka Mohammed. Předtím, než tam vůbec dorazila. Hrozilo jí 40 úderů bičem a 6 měsíců vězení. A podle názoru útlocitných islamistů, měla rovnou dostat trest smrti! 

Ano, ano, ano, západní člověk v třetím světě – především západní žena v moslimském světě – je tím nejhorším myslitelným póvlem, který nezaslouží nic jiného, než aby se s ní jednalo jako s dobytkem. A místní vládcové tak s nimi i jednají. Proč by tak, u všech ďasů, nejednali, když západní muži – především ti u moci, ti premiéři a ministři zahraničí a ministři obrany - jsou zbabělci, když to dopustí a nic proti tomu nedělají? 

Kdysi to tak nebylo. Britského generála Gordona v roce 1885 zavraždili mahdisté – tj. jacísi islamisté, džihádisté, talibánci a usámovci té doby – v Chartúmu v Súdánu. Ano, v tom Chartúmu, v tom Súdánu. Tehdy ale ještě Západu vládli muži. Západní spravedlnost pracovala pomalu, ale jistě. Trestní expedice lorda Kitchenera postupovala Nilem k Chartúmu a v roce 1898 smečky mahdistů zdecimovala. Mladý Winston Churchill tam tehdy bojoval. Deset tisíc islamistů bylo zabito, třináct tisíc zraněno a pět tisíc zajato. Ano, tehdy ještě Západu vládli muži. 

Před sto lety byla americká občanka Perdikaris unesena pouštním banditou jménem Raisuli v Maroku. Prezident Teddy Roosevelt tehdy prohlásil: „Buď Perdikaris živá, anebo Raisuli mrtvý!“ A vyslal do Maroka námořní pěchotu. Nejdřív postřílela gardu místního beje, pak zajala beje samotného. Raisuli vrátil Američanům pani Perdikaris rychleji, než se arabsky řekne „Do prdele, ten západní nevěřící pes to myslí vážně!“ 

Kde jsou britské dělové čluny a letadlové lodě? Proč nekotví v Červeném moři u břehů Súdánu? Proč britské stíhačky nelétají proklatě nízko nad náměstími a ulicemi Chartúmu, nad lůzou volající „Žádnou toleranci, nýbrž smrt“ pro ženu, jejíž jedinou „vinou“ bylo to, že se slitovala nad jejich analfabetickými dětmi a vnuky a přijela je učit? 

Jo, ale to by Západ musel být stále ještě Západem a museli by mu vládnout muži. 

Osud paní Gillian Gibbonsové je však idylkou ve srovnání s osudem saudsko-arabské dívky známé jen jako „G“ . Víte, je to šiítka, tj. příslušnice náboženské (byť islámské) menšiny ve fanaticky vahhábistické (sunnitské) Saudské Arábii. Tato devatenáctiletá dívka byla vylákaná – vlastně vydíraná – mužem, aby nasedla do jeho auta. Ten muž nebyl její příbuzný. Pak ji unesl a on – a šest dalších mužů, všechno sunnité – tuto šiítskou devatenáctiletou dívku znásilnili, jak se patří. 

Ti muži se pak přiznali a byli na pár dní odsouzeni do vězení. Ať žije saudská spravedlnost! Pár dní za masové znásilnění – není to ale trest trochu mírný? Ano, je, a proto 90 úderů bičem – pro tu nešťastnou dívku, neboť si dovolila být v přítomnosti mužů, kteří nebyli její příbuzní!!! 

Soudní odvolání tento hanebný rozsudek zrušilo – ale jen proto, aby trest zvýšilo: 200 úderů bičem pro znásilněnou dívku, pokuta její rodině a vězení pro ní, pokud ono bičování přežije, čehož se nemusíme obávat. 

A Saudská advokátská komora - samozřejmě tak civilizovaná země jako Saudská Arábie má svou vlastní advokátskou komoru, to jste nevěděli? (Jak jste si mohli myslet, že Saudská Arábie, přímý to příklad právního státu, nemá advokátskou komoru?) Tedy Saudská advokátská komora pak obhájce oné nešťastné znásilněné devatenáctileté dívky (jmenuje se Abd-el Rahman al-Lahím) ze svých řad vyloučila, neboť celý případ zveřejnil mezinárodním médiím. Už si jako advokát neškrtne. Neměl poškozovat čest saudské spravedlnosti, hajzl jeden! 

Takže ještě jednou: kde jsou slečny a dámy z Gender Studies? Kde jsou naše slavné feministky (a slavní feministé)? Kde jsou lidé, kteří považují George Sorose za svého boha, proroka i Muhameda v jedné osobě? Kde jsou všichni multikulturalisté plkající o rovnosti civilizací? Že by na masových demonstracích před súdánskou a saudskou ambasádou? Tomu tak věřte… Mají jiné, důležitější věci na práci: demonstrovat a protestovat proti represivnímu, kapitalistickému, imperialistickému, patriarchálnímu a vykořisťujícímu Západu, ve jménu, ano, práv žen! 

A mezitím je v Saudské Arábii a v Súdánu dáván průchod tak jemné, tak něžné islámské spravedlnosti… Ještě že tak. Spravedlnost musí být! 

Alláhu Akbar! 

autor je politolog, publicista a ředitel Občanského institutu

http://joch.blog.iDNES.cz

 

5097 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Evropská imigrační politika slouží venezuelskéIslamizace Británie pokračuje mílovými krokyUprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Povinné kvóty Bruselu a hrozba sankcí jsou tu znovu. Prosazují je společně Francie a ItálieMůj dům – můj hrad, to je princip, který hájí hnutí SPD. Navrhujeme novelu trestního zákoníku, která má posílit práva slušných lidí, kteří jsou přepadeni

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Jednostranné. A ty odměny... Chci změny v ČT, zaznělo. Chystá se konference Greta v OSN: To sralo i mě, řekl příznivec. Maňásek, blázen. Šikanujete ji, vy kritici! zaznělo. Češi se s tím ne*erou
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď