"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tak něžná islámská spravedlnost!

Autor: Roman Joch | Publikováno: 27.12.2007 | Rubrika: Kauzy
Ilustrace

Kde se flákají dámy z Gender Studies, když můžou konečně udělat něco užitečného? Kde jsou všechny ty stoupenkyně práv žen? Proč naše milé a krásné feministky strkají své roztomilé hlavičky pod polštáře a do písku? Jak to, že nedemonstrují před ambasádami Súdánu a Saudské Arábie? To je osudy Gillian Gibbonsové a arabské dívky „G“ nezajímají?

Čtyřiapadesátiletá britská učitelka Gillian Gibbonsová přijela do Chartúmu v Súdánu učit místní děti. To stále ještě některé šlechetné západní ženy dělají – jezdí do chudých zemí učit místní děti. Odplata za její laskavost a dobročinnost? Patnáct dní súdánského vězení. To ještě dopadla dobře – hrozilo jí 40 úderů bičem! Přirozeně, místní vyznavači islámské spravedlnosti proti tak hanebnému rozsudku protestovali – proti tak hanebně mírnému, aby bylo jasné! „Žádnou toleranci, trest smrti!“ – volali. 

Její „zločin“? Před tím, než do školy vůbec dorazila, její 6-7-letí žáci pojmenovali plyšového medvídka jménem Mohammed. Ona tím urazila proroka. Tím, že její žáci pojmenovali medvídka Mohammed. Předtím, než tam vůbec dorazila. Hrozilo jí 40 úderů bičem a 6 měsíců vězení. A podle názoru útlocitných islamistů, měla rovnou dostat trest smrti! 

Ano, ano, ano, západní člověk v třetím světě – především západní žena v moslimském světě – je tím nejhorším myslitelným póvlem, který nezaslouží nic jiného, než aby se s ní jednalo jako s dobytkem. A místní vládcové tak s nimi i jednají. Proč by tak, u všech ďasů, nejednali, když západní muži – především ti u moci, ti premiéři a ministři zahraničí a ministři obrany - jsou zbabělci, když to dopustí a nic proti tomu nedělají? 

Kdysi to tak nebylo. Britského generála Gordona v roce 1885 zavraždili mahdisté – tj. jacísi islamisté, džihádisté, talibánci a usámovci té doby – v Chartúmu v Súdánu. Ano, v tom Chartúmu, v tom Súdánu. Tehdy ale ještě Západu vládli muži. Západní spravedlnost pracovala pomalu, ale jistě. Trestní expedice lorda Kitchenera postupovala Nilem k Chartúmu a v roce 1898 smečky mahdistů zdecimovala. Mladý Winston Churchill tam tehdy bojoval. Deset tisíc islamistů bylo zabito, třináct tisíc zraněno a pět tisíc zajato. Ano, tehdy ještě Západu vládli muži. 

Před sto lety byla americká občanka Perdikaris unesena pouštním banditou jménem Raisuli v Maroku. Prezident Teddy Roosevelt tehdy prohlásil: „Buď Perdikaris živá, anebo Raisuli mrtvý!“ A vyslal do Maroka námořní pěchotu. Nejdřív postřílela gardu místního beje, pak zajala beje samotného. Raisuli vrátil Američanům pani Perdikaris rychleji, než se arabsky řekne „Do prdele, ten západní nevěřící pes to myslí vážně!“ 

Kde jsou britské dělové čluny a letadlové lodě? Proč nekotví v Červeném moři u břehů Súdánu? Proč britské stíhačky nelétají proklatě nízko nad náměstími a ulicemi Chartúmu, nad lůzou volající „Žádnou toleranci, nýbrž smrt“ pro ženu, jejíž jedinou „vinou“ bylo to, že se slitovala nad jejich analfabetickými dětmi a vnuky a přijela je učit? 

Jo, ale to by Západ musel být stále ještě Západem a museli by mu vládnout muži. 

Osud paní Gillian Gibbonsové je však idylkou ve srovnání s osudem saudsko-arabské dívky známé jen jako „G“ . Víte, je to šiítka, tj. příslušnice náboženské (byť islámské) menšiny ve fanaticky vahhábistické (sunnitské) Saudské Arábii. Tato devatenáctiletá dívka byla vylákaná – vlastně vydíraná – mužem, aby nasedla do jeho auta. Ten muž nebyl její příbuzný. Pak ji unesl a on – a šest dalších mužů, všechno sunnité – tuto šiítskou devatenáctiletou dívku znásilnili, jak se patří. 

Ti muži se pak přiznali a byli na pár dní odsouzeni do vězení. Ať žije saudská spravedlnost! Pár dní za masové znásilnění – není to ale trest trochu mírný? Ano, je, a proto 90 úderů bičem – pro tu nešťastnou dívku, neboť si dovolila být v přítomnosti mužů, kteří nebyli její příbuzní!!! 

Soudní odvolání tento hanebný rozsudek zrušilo – ale jen proto, aby trest zvýšilo: 200 úderů bičem pro znásilněnou dívku, pokuta její rodině a vězení pro ní, pokud ono bičování přežije, čehož se nemusíme obávat. 

A Saudská advokátská komora - samozřejmě tak civilizovaná země jako Saudská Arábie má svou vlastní advokátskou komoru, to jste nevěděli? (Jak jste si mohli myslet, že Saudská Arábie, přímý to příklad právního státu, nemá advokátskou komoru?) Tedy Saudská advokátská komora pak obhájce oné nešťastné znásilněné devatenáctileté dívky (jmenuje se Abd-el Rahman al-Lahím) ze svých řad vyloučila, neboť celý případ zveřejnil mezinárodním médiím. Už si jako advokát neškrtne. Neměl poškozovat čest saudské spravedlnosti, hajzl jeden! 

Takže ještě jednou: kde jsou slečny a dámy z Gender Studies? Kde jsou naše slavné feministky (a slavní feministé)? Kde jsou lidé, kteří považují George Sorose za svého boha, proroka i Muhameda v jedné osobě? Kde jsou všichni multikulturalisté plkající o rovnosti civilizací? Že by na masových demonstracích před súdánskou a saudskou ambasádou? Tomu tak věřte… Mají jiné, důležitější věci na práci: demonstrovat a protestovat proti represivnímu, kapitalistickému, imperialistickému, patriarchálnímu a vykořisťujícímu Západu, ve jménu, ano, práv žen! 

A mezitím je v Saudské Arábii a v Súdánu dáván průchod tak jemné, tak něžné islámské spravedlnosti… Ještě že tak. Spravedlnost musí být! 

Alláhu Akbar! 

autor je politolog, publicista a ředitel Občanského institutu

http://joch.blog.iDNES.cz

 

5531 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Vídeň: desítky tureckých imigrantů řádily v kosteleFrancie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulát

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Podle Izraele je strategické partnerství s Ázerbájdžánem v zájmu zeměPolsko ve varu: Potratoví aktivisté útočí již i na katedrály. Domobrana se formuje. Hysterie levicových liberálů neschopných dialogu. Na životech dětí nezáleží?

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnostŠéf Motola ohromil moderátora v rádiu: Máme přes 500 volných lůžek. Normální režim. Někteří lékaři mají i málo práce
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď