"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Britské odpadlici od islámu hrozí rodina vraždou

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 10.12.2007 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Dcera britského imáma byla vzata pod policejní ochranu poté, co dostala od své rodiny výhrůžky vraždou za konverzi ke křesťanství.

Žena (32), jejíž otec je muslimský imám v Lancashire, se od své konverze ke křesťanství před patnácti lety přestěhovala pětačtyřicetkrát, aby utekla před svojí rodinou.

Hannah, která kvůli utajení své totožnosti používá pseudonym, řekla The Times, že se stala křesťankou poté, co v šestnácti letech utekla z domova před nuceným manželstvím. Výhrůžky začaly být před měsícem vážnější, načež jí policie nabídla ochranu pro případ, že by došlo k pokusu o její vraždu.

Pronesla projev v předvečer otevření Lapido Media, charitativní organizace, která se snaží šířit "náboženskou gramotnost".

Britští muslimové, kteří si přejí konvertovat ke křesťanství, žijí ve strachu o své životy kvůli islámským zákonům o odpadlictví, bude varovat během charitativní akce v západním Londýně biskup anglické církve.

Dr. Michael Nazir-Ali, biskup z Rochesteru, bude varovat, že "svoboda vyznání" je v Británii ohrožena kvůli nepřátelství islámu ke konverzi. Vyzve společnost, aby poskytovala větší ochranu posílením pochopení toho, co činí lidi zranitelnými.

Hannah, která přednáší v kostelech o islámu, se skrývá od doby, kdy byl v roce 1994 napaden její dům skupinou mužů ozbrojených noži, sekerami a kladivy.

Poslední hrozbou byla textová zpráva od jednoho z jejích bratrů, která jí varovala, že pokud se nevrátí k islámu, nebude zodpovědný za své činy.

"Vím, že korán říká, že každý, kdo opustí islám by měl být zabit jako odpadlík, takže moje rodina následuje určitým způsobem korán. Následují islám doslovně. Nemyslím si ale, že by se tím řídili všichni muslimové," řekla.

Studie Policy Exchange zjistila dříve tento rok, že 36 procent britských muslimů ve věku mezi 16 a 24 lety věří, že ti, kdo konvertují k jinému náboženství, by měli být potrestáni smrtí. 

"Zabijte každého, kdo změní své náboženství" (Mohamed)

3648 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Astra Zeneca přiznala chybu v testování vakcíny na COVIDNaivní papež: Imigrace prý křesťanství neohrožuje„Pirátka“ Merkel! zuří TurciKde se berou v ČR ilegální imigranti?Turecká ambasáda v Praze podporuje turecké rasisty zakázané v EU

ePortal.cz

Jedním z poslanců, který se tehdy na této nezákonnosti podílel, byl Miroslav Kalousek. Tentýž Kalousek, který se na Vás nyní spolu s Karlem Schwarzenbergem obrací s hanebnou výzvou...Pomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

V posledních dnech jsme svědky mediální kampaně, podpořené některými politiky „demobloku" a „věčnými petenty" z prostředí Pražské kavárny, proti radní České televize Haně Lipovské...Slováci kvůli tomu, že přijali euro, bohatli 2,25krát pomaleji než Češi

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezměníNěmcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard

ParlamentniListy.cz

„Odporné.“ Jan Hrušínský málem praskl kvůli ČT. Hon na Zahradila. Ale ten odpověděl„Pokud jde o paní Lipovskou...“ Kardinál Duka uzemnil Kalouska, Schwarzenberga i další
Články autora
Průzkum
Byly transparentnější volby v USA nebo v Bělorusku? Kde podle Vás byly volby transparentnější - v USA nebo Bělorusku?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď