"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Arabské řešení multikulturalismu

Autor: Eva Polanská | Publikováno: 4.12.2007 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Rostoucí emigrační krize v petrozemích Arabského poloostrova dosáhla takových rozměrů, že se připravuje hromadné vyhoštění nežádoucích přistěhovalců, kteří přišli z “jiných kulturních a sociálních prostředí a nejsou schopni se asimilovat a adaptovat v místní kultuře”.

Tak se vyjádřil bahrajnský ministr práce a dodal: “V některých částech Arabského zálivu nemůžete říci, zda jste v arabské muslimské zemi nebo v nějaké asijské oblasti. Nemůžeme tomu říkat ´rozmanitost´ a žádný národ na zemi nemůže přijmout erozi své kultury na vlastním území.”

Tarik Al Maeena, korespondent Arab News ze Saudské Džedy [Jeddah], se otázkou žebroty a zločinnosti, vyplývající z bídy přistěhovalců, zabývá v článku “Roztoucí nebezpečí nelegálních emigrantů” a nabízí svérázná řešení:

“Navrhuji, aby se v poušti na východ od Džedy postavila dobře vybavená záchytná centra s kapacitou pro stovky tisíců nelegálních přistěhovalců. Je třeba udělat šťárů v sousedstvích, která tito lide obývají a provést zachycení těchto individuí. Ti, kteří se mohou vykázat dokumenty udávajícími jejich státní příslušnost, mohou být deportováni do svých zemí. V případě většiny, kteří takové dokumenty nemají, je třeba založit systém otisku prstů, které by pomohly objasnit jejich původ. Když se nebudou moci vykázat originálními dokumenty a všechno ostatní úsilí se
projeví jako bezvysledné, nebudou mít jinou možnost než zůstat hosty těchto záchytných táborů, dokud se jejich identita neobjasní.”

http://www.arabview.com/articles.asp?article=921

http://www.arabview.com/articles.asp?article=924

5870 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683