"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Videovzkaz islamistů rozhádal rakouské politiky

Autor: Edvard Steinsky | Publikováno: 26.11.2007 | Rubrika: Krátce
Ilustrace

Islamistické uskupení Globální islámská mediální fronta zveřejnila v úterý videonahrávku určenou německé a rakouské vládě. Ve čtyřminutovém videu islamisté požadují stažení vojsk z Afghánistánu a také propuštění muslimského páru, který je právě kvůli podobné nahrávce z října ve vídeňské věznici.

Video vneslo rozkol na rakouskou politickou scénu. Podle ministryně spravedlnosti Marii Bergerové je chybou ministerstva vnitra, že nahrávku několik dní zbytečně zadržovalo a další úřady informovalo až se zpožděním. Ministr vnitra Günther Platter se ale hájí, že jeho úřad na nahrávku reagoval adekvátně a včas.

Islamisté vytýkají vládě, že v říjnu zadržela dvaadvacetiletého Mohammeda M. a jeho manželku, kteří ve videonahrávce rakouský kabinet vyzvali ke stažení vojáků z Afghánistánu.

Zároveň se v nahrávce obracejí na různé muslimské svazy a organizace v německy mluvících zemích. "Vůbec poprvé byli tímto způsobem osloveni muslimové v Německu a Rakousku, což v dřívějších podobných nahrávkách nebylo," uvedl expert na islamistické skupiny Jasin Mušarbaš.

Nebezpečí teroristického útoku v Rakousku podle odborníků stouplo.

zdroj: iHNed.cz 

3433 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683