"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Islám je krásné náboženství Aneb ČT se zase předvedla

Autor: Edvard Steinsky | Publikováno: 7.11.2007 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Ne, peníze za tím asi nebudou. Saudská Arábie jich má dost, ale nemyslím si, že by si reportéra ČT koupila. Spíše za tím bude naivita a neznalost, že se redaktor nechal opít rohlíkem (v tomto případě pečeným kuřetem a jogurtovým nápojem) a v závěru pořadu pronesl tuto stěží uvěřitelnou větu. 

O čem je řeč? Česká televize odvysílala ve středu 31. října další díl krátkého nahlédnutí do kuchyně jednotlivých náboženských vyznání. Středeční díl byl věnován islámu a redaktor ČT zavítal do mešity při Islámské nadaci v Brně. 

Pořadem ho provázel a před kamerami vařil Muneeb Hassan Alrawi, prezident zmíněné nadace. V přestávkách mezi přípravou halal jídla komentoval základní hlavní aspekty islámu přední český orientalista a arabista Miloš Mendel. O Prorokovi se tu mluvilo jen ve vší počestnosti, byl to prý "velmi senzitivní člověk". Že to byl ale také lupič, vrah, násilník, pedofil a schizofrenik, to se samozřejmě nedozvíme. 

Hassan Alrawi vystupuje jako sympatický chlapík. Méně už jeho bodrý kolega v bílém hábitu, ale Alrawi se svou lámanou češtinou vše zachraňuje - po vzoru Ahmadínežáda chodí v obleku (bez kravaty), usmívá se, ochotně vysvětlí, jak je vlastně islám potřebný (příručka k životu), předvede vyznání víry, modlitbu na koberečku a trpělivě vysvětlí i všechna nařízení pro přípravu a konzumaci jídla. 

Získáme také téměř dojem, že mešita je nejlepší místo na světě pro setkávání. Hassan s úsměvem vysvětluje, jak si zde malí muslimové hrají fotbal, jaká zde panuje pohoda a jak jsou všichni přirození. Že ženy do mešity při obřadu nesmí a mají vymezenou místnost, to samozřejmě neřekne. 

Unešený redaktor jen přihlouple zírá a občas pronese nějakou tu perlu. Pak se dobře nají, na závěr si dá datli a kafe a blaženě odchází. Posledních několik minut vaření rajské substance z kytiček už skutečně postrádá jakoukoli logiku - ČT zřejmě jen potřebovala vyplnit zbývající minuty pořadu. 

"Ten islám, to je ale pěkné náboženství," dozvíme se v samotném závěru několikaminutové reportáže. Jasně. Hassan umí upéct kuře a tvářit se jako příjemný společník. Takže je islám vlastně fajn. A proč ne… 

Video zde: 

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10122711478-duchovni-kuchyne/307298380030008-31.10.2007-13:00-islam.html

6827 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Šéf německé energetické společnosti to řekl jasně: "Směřujeme k energetickému kolapsu"!Babiš lže a ODSák jen neříká pravdu? Aneb jak media informují o lhaní politika z ODSJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVOOchrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíPolští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantů

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

„Omlouvám se, vycházím z deníku, který je v holdingu Agrofert.“ Fiala zarazil Moravce a ten ihned couvlMarkéta Šichtařová si s příchodem premiéra Fialy ťuká na čelo. Takhle chce „řídit“ epidemii?
Články autora
Průzkum
Podpořili byste výstavbu plotu proti imigrantům? Výstavba plotu proti imigrantům má v Polsku jednoznačnou podporu občanů. Podpořili byste takový plot i vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď