"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Konference Counterjihad Brussels 2007: Kompletní zpráva

Autor: Redakce | Publikováno: 8.11.2007 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Ve dnech 18. - 19. října se v Bruselu konal dvoudenní mezinárodní summit za účasti přibližně sedmi desítek lidí ze 14 zemí. Akce byla sponzorována organizací Center for Vigilant Freedom, jejímž je Eurabia.cz členem. Sdružuje lidi napříč národy, kteří upozorňují na vzrůstající problémy s radikálním islámem a muslimskými komunitami na Západě.

Konference se zúčastnili hosté z Austrálie, České republiky, Dánska, Finska, Francie, Německa, Izraele, Itálie, Holandska, Norska, Rumunska, Švédska, Švýcarska, Velké Británie a Spojených států. Skrze videoprojekci se summitu účastnili i zástupci Austrálie. 

foto: Eurabia.cz

Cílem setkání bylo navázat spojení mezi různými evropskými antiislámskými skupinami a kolegy z USA, Kanady, Austrálie a dalších mimoevropských zemí, informovat se o stavu islamizace v jednotlivých státech a debatovat o možnostech jejího řešení. 

Pořádající organizace CVF chce podobnými aktivitami napomoci vytvoření jakési mezinárodní pracovní skupiny či koalice sdružení, blogů, novinářů, expertů, publicistů v zájmu zastavení procesu islamizace a zavedení prvku islámského práva šarí´a do západních společností. 

foto: Pamela Geller

Na přípravě akce se podílel i David Littman (manžel Bat Ye´or), Bart Debie, čtenářům Eurabia.cz dobře známý a oblíbený blogger Fjordman, Baron Bodissey z webu Gates of Vienna a Philip Claeys. 

foto: Pamela Geller

Den první – Evropský parlament v Bruselu 

18. listopadu probíhala konference v prostorách Evropského parlamentu. Záštitu nad jejím konáním převzali někteří z belgických europoslanců. První část dne byla věnována hlavním řečníkům, renomovaným spisovatelům, historikům a oponentům šárie a islamizace. 

Tím nejdůležitějším nemohl být nikdo jiný, než Bat Ye´or, autorka světoznámé knihy Eurabia. The Euro-Arab Axis. Její příspěvek – Eurabia: Jak je na tom daleko - přineseme v příštích dnech v českém překladu. 

Stejně tak David Litmman, její manžel (Bat Ye´or je totiž pseudonym, vlastním jménem se jmenuje Gisele Litmann), zaujal pečlivě připraveným proslovem Plíživá džimizace OSN (v anglickém originálu zde). 

Poté vždy zástupce všech zúčastněných národů přednesl krátký report o situaci v dané zemi, o míře islamizace a možných obranných prostředcích a krocích. 

Reporty jednotlivých zemí běžely v následujícím pořadí. Eurabia.cz má všechny k dispozici v elektronické podobě, některé publikovala už v angličtině, ale postupně je přeloží do češtiny a zveřejní. Životopisné údaje ke každému z řečníků přineseme při jednotlivých překladech. Zde tedy jen stručně přehled reportů a jejich autorů: 

Belgie (Belien/Dewinter)

Německo (Stefan Herre)

Francie (Nidra Poller)

Velká Británie (Gerard Batten)

Švédsko (Ted Ekeroth/Reinhard - FOMI)

Dánsko (Lars Hedegaard)

Norsko (Jens Anfindsen)

Finsko (KS)

Nizozemí (Johannes Jansen)

Itálie (Adriana Bolchini Gaigher)

Švýcarsko (Arnaud Dotezac)

Rumunsko (Traian Ungureanu)

Rakousko (Elisabeth Sabaditsch-Wolff) 

foto: Pamela Geller

***

Po obědě dostal slovo izraelský poslanec Dr. Arieh Eldad, který mluvil na téma „Co se můžeme naučit od izraelského boje proti terorismu“ (video zde – Atlas Shrugs). Ve skutečnosti spíše varoval, co vše bychom dělat neměli a v čem bychom neměli opakovat chyby, kterých se dopouští současná vládnoucí izraelská levice (propouštění teroristů, vyjednávání s nimi, všemožné ústupky apod.). 

Arieh Eldad, foto: Pamela Geller

Eldad je světově uznávaný lékař. Byl chirurgem a ředitelem plastické chirurgie v jeruzalémské nemocnici Hadassah, když vypukla druhá intifáda v roce 2000. Během dvou let se musel zabývat třemi tisíci případů, většinou popálenin od sebevražedných atentátů. „Uvědomil jsem si, že preventivní medicína je nejefektivnější způsob. Prevence je mnohem účinnější. Avšak co se terorismu týče, prevence neleží za zdmi nemocnice, ale na poli politiky. Tam můžeme předejít těmto hrozným vlnám násilí,“ říká Eldad. 

Po něm promluvil Dr. Patrick Sookhdeo, ředitel Institutu pro studium islámu a křesťanství. Jeho prezentace (From Dawa to Jihad) nebyla veřejná, zde je ale video rozhovor  (a zde jeho přepis), který s ním na konferenci pořídila Pamela Geller. Sookhdeo představil několik knih, které sám nebo se svojí manželkou sepsal, včetně nejnovější knihy Global Jihad. The Future in the Face of Militant Islam

Patrick Sookhdeo, foto: Pamela Geller

Jeho zpráva o islámu ve Velké Británii byla deprimující. Vlak se rozjel ze stanice a je pouze malá naděje, že se jej podaří zastavit. 

Dr. Marc Cogen, profesor mezinárodního práva na Univerzitě v Ghenttu se zamýšlel nad našimi právními možnostmi ve vedení boje proti terorismu. I tento příspěvek Vám časem zprostředkujeme. 

Další excelentní, bohužel neveřejný projev, měl Sam Salomon, bývalý muslim a expert na islámské právo šarí´a, autor mnoha knih. Ve svém příspěvku Válka proti džihádu: Porozumět našemu protivníkovi odhalil mnohé podstatné prvky uvažování muslimů. Jako jeden z nich, dříve vysoce postavený učitel, přinesl nezvykle neotřelý pohled na celou problematiku džihádu. Svým charismatickým a zvučným projevem, doplněným o citace koránu v arabštině, zaujal posluchače v maximální možné míře. 

Po konferenci se účastníci přesunuli autobusy do budovy Vlámského parlamentu na slavnostní večeři.

 

foto: Pamela Geller

Armando Manocchio z italské organiazce Via per Oriana (“Cesta pro Orianu”) při té příležitosti předal ocenění historičce Bat Ye’or na počest zemřelé Oriany Fallaci, včetně pěti tisíc euro na stipendium pro mladé novináře. 

foto: Eurabia.cz

Než se začala podávat večeře, přednesl brilantní projev Robert Spencer (Islám – je to skutečný problém?), kterého naši čtenáři už dobře znají, hlavně díky seriálu o výkladu jednotlivých súr. Spencer je autorem mnoha knih, jedna vyšla i v českém jazyce (Islám bez závoje). Při jeho řeči běhal mráz po zádech, posuďte ostatně sami na tomto videu, které opět natočila aktivní a multimediálně zdatná Pamela. Robert je ředitelem oblíbeného serveru  Jihadwatch 

Robert Spencer, foto: Eurabia.cz

Po výborném jídle zakončil oficiální část Dr. Andrew Bostom (taktéž z USA), autor knih The Legacy of Jihad a Legacy of Islamic Antisemitism. V příspěvku První a poslední nepřítel – nenávist k Židům v islámu mluvil o islámském antisemitismu a islamofašistické konspiraci. Jedinou nevýhodou jeho jinak obsáhlého a dlouhého proslovu byl fakt, že všichni účastníci byli už po vydatné večeři a hodinový monolog byl příliš unavující. Eurabia.cz jej však má v elektronické podobě – přečíst si jej můžete (v angličtině) zde.  

Andrew Bostom, foto: Eurabia.cz

foto: Eurabia.cz

Druhý den – Vlámský parlament 

Během druhého dne se summit přesunul do prostor Vlámského parlamentu. Účastníci se zde rozdělili do pracovních skupin podle různých témat (politika, legislativa, kultura aj.), aby diskutovali o možné spolupráci a způsobech, jak své země proti nebezpečí islámu hájit. 

Vlámský parlament, foto: Eurabia.cz

Po obědě se pak všichni sešli v jedné místnosti a vybraný řečník prodiskutované oblasti krátce ostatním představil. Následná diskuze a výměna názorů potvrdila, že probíraná témata jsou více než důležitá a ožehavá. 

Závěry z debaty přirozeně nejsou veřejné a jsou k dispozici pouze účastníkům konference, kteří i po návratu do svých zemí zůstávají v internetovém spojení. 

foto: Eurabia.cz

V poslední části summitu přednesl Matyáš Zrno z české delegace zprávu o stavu muslimské minority v Čechách (přineseme později – poznámka redakce)

foto: Matyáš Zrno, foto Eurabia.cz

Francouz Laurent Artur du Plessis pak představil svoji brzkou knihu o šárijském finančnictví a přečetl z ní zajímavé výňatky. 

 

Profesor práv Arnaud Dotézac a Pamela Geller, foto: Pamela Geller

Dr. Arieh Eldad, foto Pamela Geller

 Baron z blogu Gates of Vienna a Lars Hedegaard, foto: Pamela Geller

 Filip Dewinter, Arieh Eldad a David Littmann, foto: Pamela Geller

 

kontakt:

Vigilant Freedom Europa

PO Box 580

Wakefield WF1 9FR

United Kingdom

http://www.vigilantfreedom.org/910blog

http://www.vigilantfreedom.org/910forum

 

více o konferenci –

http://atlasshrugs2000.typepad.com/atlas_shrugs/2007/10/one-for-the-age.html

http://tundratabloid.blogspot.com/2007/10/counterjihad-conference-in-brussels.html

 

Andrew Bostom, Robert Spencer, Pamela Geller, foto: Pamela Geller 

foto: Eurabia.cz

foto: Eurabia.cz

foto: Eurabia.cz

 

 

22449 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683