"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dánský ministr zve Ayaan Hirsi Ali: Přestěhujte se do Dánska

Autor: Edvard Steinsky | Publikováno: 1.11.2007 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ministr pro kulturní záležitosti, konzervativec Brian Mikkelsen, poslal žádost na příslušné úřady ve věci pozvání političky somálského původu Ayaan Hirsi Ali.

Ministr Mikkelsen by byl rád, kdyby se Ali přistěhovala do Dánska. Bylo by logické ji pozvat coby součást nové strategie "svobodných" měst pro perzekvované autory, ke které dánská vláda připravuje návrh zákona, uvedl dánský deník Jyllands-Posten.

“Podle mého názoru je Ayaan Hirsi Ali na předním místě seznamu lidí, které bychom měli do Dánska pozvat. Skutečně bojuje za svobodu projevu a vysloužila si za to osobní výhrůžky," řekl ministr.

Hirsi Ali žije pod policejní ochranou od roku 2004, kdy napsala scénář ke kontroverznímu filmu “Submission” (Podřízení), jehož režisér Theo van Gogh byl zavražděn islámským fanatikem.

Minulý týden rozhodl holandský parlament, že nebude dále hradit výlohy spojené s její bezpečností, když už nyní žije v USA (Hirsi Ali odešla z Nizozemí do Států po uměle vyvolaném skandálu ohledně údajného pochybení při její žádost o azyl).

Podle Briana Mikkelsena by naopak dánská vláda byla připravena podobné výdaje spojené s hostěním autorky v Dánsku zaplatit. "Je jasné, že pobyt Hirsi Ali předpokládá mimořádné výdaje. Díváme se na to však pozitivně," řekl Mikkelsen deníku Jyllands Posten. 

zdroj: dánský deník Berlingske Tidende

3864 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683