"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Imigrační katastrofa v Holandsku

Autor: Jaroslav Teplý | Publikováno: 16.10.2007 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

De immigratieramp van Nederland. Tak se jmenuje nová knížka autora S. Fritsmy, který pracoval několik let na úřadu pro imigraci a naturalizaci IND, patřícím pod ministerstvo spravedlnosti. Knížka, kterou vydal sám autor, je dostupná na internetu (www.bol.com). Upozornil na ni Martijn Koolhoven poměrně rozsáhlým článkem v deníku De Telegraaf 29. září 2007. Zde jen to podstatné z jeho článku.

Autor, který přišel pracovat do IND bez předsudků, byl přesvědčen, že cizinci musí mít možnost přicházet do Holandska, ale že musí být stanoveny nějaké hranice nebo limity. V praxi se ovšem přesvědčil, že cizinci často žádají o povolení k pobytu a dostanou ho na základě falešných informací. Případné odmítnutí nemá žádnou cenu, protože uchazeči často v zemi zůstanou. Podají si novou žádost, v čemž jim pomáhá celý průmysl "práskaných", státem placených, "cizineckých" advokátů. Autor zjistil, že podvádějícím uchazečům se v podstatě nic nestane.

Mluví-li se o imigrantech jako o uchazečích o azyl, jde o omyl. "Azylantů" je jen malá část imigrantů (a z nich jen nepatrná část je oprávněných uchazečů o azyl - pozn. JT). Holandská čísla to jasně dokumentují.

V roce 2004 dostal IND 9.800 žádostí o azyl, ve stejné době bylo podáno 125.800 ostatních žádostí o povolení k pobytu. V roce 2005 byl tento poměr 12.350 ku 99.200. Mezi těmito ostatními byly nejčastěji uváděny jako důvody sjednocení či spojení rodiny a založení rodiny. V této oblasti jsou to etnické skupiny turecká a marocká, které v krátkém čase enormně vzrostly. Více než polovina obyvatel pod 21 let v Amsterdamu a Rotterdamu je tvořena allochtony - lidmi nenarozenými v Holandsku (55 %). V roce 2006 bylo vydáno podle IND dokonce 30.603 povolení k pobytu "rodinným" migrantům, v roce 2005 jich bylo 24.443.

Migranti uvádějí ve velké většině "rodinné" argumenty, protože ty mohou úřady mnohem hůře kontrolovat, než žádost o azyl. V praxi jsou "partneři" s dětmi nebo bez masově přestěhováváni do Holandska, kde dostanou povolení k pobytu platící s podmínkou, že relace nebo manželství vydrží tři roky. Pak si může importovaný partner požádat o vlastní samostatné povolení k pobytu či holandský pas. Počet relací končících po třech letech je mimořádně vysoký. Často se ukáže po třech letech a jednom týdnu, že relace nebo manželství skončilo a importovaná osoba požádá o samostatné povolení k pobytu, s kterým si ona pak může importovat dalšího partnera ze své rodné země.

Nejlépe to osvětlí praktický příklad: Marokánec označený jako M.V. je nekorunovaným králem importu partnerů z Maroka. Je spojovacím článkem v tzv. řetězové imigraci, kterou se importují doslova poloviny vesnic z Maroka a Turecka. Ze spisu M.V. vyplývá, že od roku 1977 importoval dokonce 9 partnerů - partnera 1 v roce 1977, partnera 2 v 1981, partnera 3 v 1984, 5 v roce 1991, 6 v roce 1994, 7 v roce 1999, 8 v roce 2002 a 9 v roce 2006. M.V. ukončoval "relace" s ženami rychle. Ale ženy nezůstávaly dlouho samy a po třech letech začaly samy importovat.Tři čtvrtiny Turků a Marokánců si dováží "manželské partnery“ ze země svého původu. Výsledek? Etnická skupina Marokánců a Turků v Holandsku vzrostla mezi lety 1990 a 2000 o 70 procent.

Tento systém má své varianty a překvapující ustanovení. Tak např. importovaní partneři ztrácejí (nebo spíše "ztrácejí") svá povolení třeba několikrát ročně a žádají o vystavení nových, čemuž se běžně vyhoví. Výstrahou je i případ Turka označeného jako H.H. Přišel do Holandska v roce 1994 a podal si několik žádostí o povolení k pobytu bez naděje na úspěch. V určitém okamžiku byl vypovězen nazpět do Turecka, což mu nezabránilo v dalším návratu do Holandska. Přihlásil se u obce se svou novou partnerkou, Turkyní s německým pasem. Poněvadž tato žena má v Holandsku právo na pobyt z titulu EU, platí tento statut v Holandsku i pro H.H.

To by snad stačilo. Čeští poslanci v EU by měli tato a i jiná ustanovení předložit v parlamentu k diskusi a požadovat zásadní změnu, aby příliš politicky korektní nebo jednoduše laxní členské státy EU neměly možnost způsobit imigrační katastrofu i v jiných státech Unie.

9. října
2007
autor žije v Holandsku

3557 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismusNěmecka vláda utratila zhruba 125 milionu korun, aby zaměstnala dva syrské uprchlíky ... Muslimové ve Skotsku usiluji zákeřný způsobem o zrušeni zákazu ženské obřízkyMiliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraci

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Profesor od Zelených varoval: Na zemi je moc lidí. Moc skleníkového plynu, omezte hovězí maso. A stavte větrníkyEmir Kusturica potrestán za medaili od Zemana? Na FAMU, kterou proslavil, se prý chystá velká akce progresivních levičáků
Články autora
Průzkum
Volte s Němci! V Německu začínají 1. září volby do zemských parlamentů-sněmů. Obávaným looserem je merkelovská CDU a favoritem protiimigrační AfD. Koho byste volili Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď