"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zbabělí politici a dýka do zad. Kdy nám dojde trpělivost?

Autor: Ondřej Šlechta | Publikováno: 27.8.2007 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Bruselská radnice zakázala demontraci, kterou na 11.9. svolaly evropské organizace a politické strany, které se znepokojením sledují nárůst muslimského fundamentalismu a společně s ostatními obyvateli Evropy si chtěli pietním aktem připomenout tragické události, ke kterým došlo před 6 lety v New Yorku a Washinghtonu a před budovou Evropského parlamentu vyjádřit svůj nesouhlas s enormě narůstající imigrací a nuceným přizpůsobováním se cizí kultuře. Starosta Bruselu Thielemans akci označil za „nenávistnou“ a argumentoval tím, že ….Brusel vždy projevoval toleranci a otevřenost ke každému, kdo zde žije nebo hledá útočiště. Rozmanitost, kompromis, tolerance a odmítání extrémů zůstávají základem bruselské identity... Přál bych si vidět jeho tvář za několik let, až mu velký bruselský chalífa razantně vysvětlí a ukáže, co si naopak on představuje pod tolerancí a rozmanitostí. 

Zločin na vlastní civilizaci 

Jak si vůbec západní politik může dovolit zakázat demonstraci vlastních občanů vůči tomu, čím se cítí ohroženi? Většina masmédií a jejich novináři, mající smýšlení rozleptané politickou korektností, sebemrskačstvím a relativismem, jsou dnes bohužel nedílnou součástí západní reality, na to jsme už tak nějak zvyklí. Ale brát lidem možnost alespoň vyjádřit svůj názor, plivat jim do očí, urážet je a shazovat coby beznadějné extremisty, to už není naivita, nebo indoktrinace egalitaristickými mýty, to je výsměch a zločin.  

Zajímavé je, že i když se všechny platformy, které jsou v plánování teď už zakázané akce zainteresované, razantně distancovaly od spojení s „krajní pravicí“, akce byla velkou většinou médií (mezi nimiž byla i zaručeně vždy nestranná, objektivní a prozápadní Česká televize), vykreslena coby „demonstrace plánovaná nacionalisty“. A já se ptám, vy všichni, kdo jste na zákazu této akce měli svůj podíl, kdo argumentujete „nepřípustností xenofobní akce“, proč se neozýváte ve chvílích, když po evropských městech pochodují muslimové s transparenty „God bless Hitler“, proč děláte slepé v případě, když se v ulicích evropských měst objevují nápisy „Europe, you will pay!“, nebo „Islam will be dominate“? 

Mluvíte o dialogu, ale lidi, kteří mají tohoto stavu dost, nazýváte extremisty. Chcete poklidné soužití, ale mlčíte k násilným a protizápadním akcím muslimských extremistů a nás to nutíte chápat jako „kulturní obohacení“. Nejste nic než obyčejní škůdci, kterých by se zdravá společnost už dávno zbavila. A koneckonců, představíme-li si tento problém v opačném gardu, tj. hypotetickou situaci, kdy byste jako vládci v muslimském světě označili obranný postoj tamějších obyvatel za extremismus a netoleranci, islámské masy by vám to pěkně spočítaly. 

Obranné reflexy ještě nevymizely 

Čas od času mívám depresivní chvilky, kdy si říkám, že pokud si západní společnost volí a má takové „vůdce“ jako je Freddy „west-Kruger“ Thielemans, kteří jí neustále vráží dýku do zad, paktují se s jejími nepřáteli a dělají vše pro její ještě větší oslabení a zničení, že si možná útoky ze strany vitální a rozpínavé islámské civilizace zaslouží.  

Ono je to opravdu jako v přírodě - šelma vždy vycítí, kdy se kořist bojí, či je oslabena a zaútočí na ni o to spíše. Ve vztahu k islámu nemá pražádného smyslu stěžovat si nad jeho „nedemokratičností“ a plakat nad tím, že mnoho muslimů je ochotno se klidně odpálit uvnitř „nepřátelského“ území. Berme to jako fakt. S rozpínavostí a agresivitou civilizací se to má asi stejně jako s kočkou, která myši bude lovit vždy. Cyklický běh dějin nás učí to, že jednou jste nahoře, jednou dole, války se střídají s mírem, dobré časy se zlými. Jde o to, umět se bránit a hlavně – chtít se bránit. Obojí dnes západní civilizace bohužel žalostně postrádá. 

Ale přesto ještě neztrácím víru v to, že mezi obyvateli Evropy a západního světa vůbec je nemalé procento těch, kterým (na rozdíl od různých Thielemansů, Fratinnů, nebo Kymlicků) není jejich civilizace lhostejná. Stále si myslím, že to, co se v současnosti kolem nás děje, musí zákonitě narazit když ne na jednomyslný odpor, tak alespoň na solidní sílu, která řekně „NE!“ a které současní apatičtí a protizápadní vůdci politicky podlehnou. A když ani to nepomůže, nu, také je dost dobře možné, že se situace vyhrotí do takových extrémů, kdy nezbyde, než že Evropané vezmou věci do svých rukou...

4295 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683