"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vyroste v Londýně gigantická mešita?

Autor: David Prokop | Publikováno: 26.8.2007 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Když jsem si před několika dny přečetl zprávu o tom, že v Londýně má vyrůst obrovská mešita, která by mohla najednou pojmout několik desítek tisíc lidí, v duchu jsem si říkal, jestli se ve Velké Británii už úplně nezbláznili. Copak jim nestačí atentáty, statisíce nepřizpůsobivých, kteří po generace parazitují na sociálním systému a nepracují? Chtějí v Londýně vytvořit hnízdo pro fanatiky?

Člověku se trochu v hlavě rozsvítí, když si uvědomí, kdo je v Londýně už od roku 2000 starostou a kdo tedy měl poslední slovo. Londýnským starostou je soudruh Ken Livingston, kterému pro jeho vytříbené názory novináři neřeknou jinak než Rudý Ken. Pro tohoto pána zřejmě žádné poučení z dějinného vývoje neplatí.

Že se většina britských muslimů ani po dalších generacích dle výzkumů necítí být ani trochu Brity? Nezájem. Že většina islámských duchovních ve Velké Británii ani nemluví anglicky a žije zcela izolovaně od ostatní společnosti? Nezájem. Že různí pomatenci hrozí většinou beztrestně na demonstracích v ulicích britských velkoměst smrtí zastáncům neislámských názorů? Nezájem. Alespoň by si ale mohl položit otázku o tom, kdo bude finančně velmi náročnou stavbu financovat.

Ovšem něco jiného je potřásat si na radnici rukou s venezuelským prezidentem Chávézem a něco jiného je vytvářet ve vlastní zemi podmínky, jejichž následkem bude výrazné zhoršení bezpečností situace pro vlastní občany. Divím se, že premiér Brown důrazně nezasáhl. Možná je to proto, že pověstná politická korektnost multikulturalismu je stále příliš silná. Přes všechny doklady jejího totálního selhání v celé západní Evropě.

Myslím, že každý rozumný člověk chápe fakt, že muslimská kultura je velmi význačnou součástí té světové, že je potřebné posuzovat každého zvlášť a nikoli automaticky nálepkovat podle příslušnosti k nějaké velké skupině – ať je založena na jazykovém, etnickém, náboženském nebo jiném základě. O tom není sporu, stejně jako o tom, že muslimská kultura je cennou součástí i kultury evropské – viz Bosna. Tohle není o rasismu nebo xenofobii.

Musíme si dobře rozmyslet, jestli v dohledné době také chceme zažívat scény jako v Paříži, Londýně nebo Berlíně. Myslíte si, že se nás to netýká? Možná ne přímo a možná ne hned, ale s tím, jak budeme bohatší a bohatší, budeme stále více atraktivní pro různé fanatické zaostalce, kteří u nás budou na polštářcích ze sociálních dávek snít sny o tom, že pokud budou dostatečně rychle souložit, bude i u nás brzo zavedena šárí´a.

Až stavební úřad v Rijádu povolí stavbu katedrály pro sedmdesát tisíc věřících, budu ochoten uvažovat o tom, že jsem se se svým dnešním blogem unáhlil. Do té doby chovám podezření, že my v Evropě jsme tak trošku troubové. Já bych si, být Britem, raději obdobu Červené mešity z Islámábádu odpustil. Přece jenom pohled na tanky, jak dobývají svatostánek plný fanatiků zaminovaných spolu se ženami a dětmi, je v centru evropského velkoměsta zatím jev poněkud nezvyklý.

http://prokop.blog.idnes.cz/

publikováno s laskavým svolením autora

3201 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Rasizmus! Středověk! Erdogan vyplísnil NěmeckoPřituhuje: Erdogan poslal Macrona do blázince!Proč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Uprchlická realita: Dívky jsou vyděšeny, ve třídě musí mít dospělé "dítě" co je obtěžuje ...Turecko otestovalo S-400 a chce k rozhovorům o Karabachu

ePortal.cz

Motivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobeckáKoronavirus v přímém přenosu

euPortal.cz

Pravda a láska nové generace: Radikální islám i nový komunismus vítán. Křesťanství zakázat? "Vyspělá demokracie" naším vzorem?Prosím, pomozte

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Příští premiér? Existují jen dvě možnosti a rozhoduje se nyní. Do koronakrize promluvil sociologTolik a tolik mrtvých za tolik a tolik HDP. Ekonomka Švihlíková odhalila, co slýchá od některých členů vlády. A přidává varování
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď