"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Bílý útěk: Británii opouští stále více rodilých Britů. Kvůli imigraci

Autor: Viktor Svoboda | Publikováno: 24.8.2007 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Čtvrtina britských novorozenců má zahraniční rodiče
Čtvrtina novorozenců narozených v Británii má nyní zahraničního otce nebo matku, odhalila dnes oficiální čísla.

Poměr dětí s nejméně jedním rodičem narozeným v zahraničí vzrostl mezi červencem 2001 a 2006 z jedné pětiny na jednu čtvrtinu, říká Státní statistický úřad.

Mluvčí řekl: "Máme čísla podílu otců a matek narozených v zahraničí, a ten mírně vzrostl z méně než 20 procent na o něco více než 25 procent dnes.

"To odráží kumulativní efekt imigrace za posledních 40 let". ...

Příliv imigrantů do Británie činil minulý rok 574 000, o 25 000 méně než minulý rok.

Minulý rok nicméně emigrovalo z Británie rekordních 385 000 - nejvyšší množství od zavedení současné metody počítání v roce 1991, a o 49 000 lidí více než předchozí rok.Britové utíkají před násilím
Více lidí opustilo Británii než kterýkoliv jiný rok od počátku současného zaznamenávání v roce 1991, ukazují statistiky.

Čísla Státního statistického úřadu ukazují, že minulý rok dlouhodobě opustilo Británii asi 385 000 lidí. ...

Z těch, kteří odešli, bylo 196 000 britských občanů, zatímco 189 000 byli "dlouhodobí migranti", kteří žili v Británii déle než rok.

Dean Morgan z workpermit.com řekl:

"Vnímání zločinu je další z hlavních důvodů, proč chtějí lidé odejít".

"Lidé se také obávají o své děti a o své zaměstnání a o svou budoucnost, a možná také o ekonomiku".

Mezi nejpopulárnější destinace emigrantů patří Austrálie, Nový Zéland, Kanada a Jižní Afrika, dodal Morgan.

Britové utíkají kvůli imigraci

Stále větší množství lidí se rozhoduje kvůli současné britské imigrační politice žít v zahraničí, udává www.globalvisas.com, specializovaná imigrační poradní služba, která poskytuje imigrační poradenství a vízové služby. Jak množství imigrantů do Británie z nově přistoupivších států Evropské unie roste, stále více a více Britů se rozhoduje odvézt si své zkušenosti a dovednosti do zahraničí.

Ředitel Liam Clifford řekl: "Od ledna 2007 jsme zaznamenali 80procentní nárůst počtu Britů žádajících o přestěhování do zahraničí. Jak tento nárůst pokračuje, roste zároveň i množství dotazů o pomoc s migrací do jiné země. V posledních měsících jsme dostávali až 4000 žádostí za jediný týden od lidí, kteří již mají Británie dost a chtějí pryč." Dodává: "Hlavním důvodem, proč tito lidé opouštějí Británii, je ironicky přetížení služeb způsobené příchozími imigranty do Británie. Jsme si vědomi otázky takzvaného "bílého útěku" z určitých center měst na předměstí, lidé ale nyní stále častěji hledají lepší životní standard nabízený jinými zeměmi".

Poradenství obsluhuje jak imigranty do Británie, tak i Brity, kteří chtějí emigrovat do USA, Austrálie, Nového Zélandu, Kanady a Jižní Afriky. Po více než dvanácti letech v tomto oboru zaznamenala firma rostoucí množství neevropských a nekvalifikovaných EU občanů přicházejících v posledních letech do Británie, a nyní zaznamenává dramatický nárůst množství Britů opouštějících Británii.

 

Z angličtiny přeložil Viktor Svoboda

8346 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683