"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Na dovolenou do manželského pekla

Autor: Josef Schima | Publikováno: 20.8.2007 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

O letních prázdninách jedou do Turecka, Libanonu, Kosova – a už se nikdy nevrátí zpět. Pro mnohé mladé migrantky se dovolená stane cestou do nuceného manželství. 

Rodiče jedné sedmnáctileté migrantky z Kurdistánu, žijící v Berlíně, plánovali o letních prázdninách pro svou dceru nucené vdavky v Turecku. Známí si toho sice všimli, upozornili i patřičné úřady, ale bohužel pozdě. Děvče mezitím odjelo do Turecka, kde přípravy na nucené vdavky už běžely naplno. 

Zvláště před a po letních prázdninách potřebuje mnoho děvčat i žen ochranu. Celá procedura se odehrává vždy na stejném principu. Děvčata ukončí školní docházku nebo je rodiče spatří ve společnosti s jejich přítelem – a najednou musí vše běžet velmi rychle. Naaranžuje se nucené manželství. 

Takto postižené mladé ženy tuší, že o těchto prázdninách mají jejich rodiče pro ně připraveny zvláštní plány. Proto chtějí na poslední okamžik cestě do své původní vlasti zabránit. Je známo, že stále častěji dochází k nuceným sňatkům pod masivním nátlakem, vyhrožováním i fyzickým násilím. Děvčatům pak nezbývá nic jiného, než útěk před vlastní rodinou. 

Özlem je jednou z nich. Dvacetileté děvče se právě snaží zahladit stopy, protože se jí zdařil útěk do jiného města. Její rodiče ji chtěli v Turecku provdat za muže, kterého vůbec nezná a jí se nepodařilo rodinu přesvědčit, že si to nepřeje. Nátlak byl stále větší a příbuzní jí neustále vyhrožovali. Nyní má velký strach, že si ji její rodina přece jen najde. 

Za 50.000 Euro si koupil v Turecku druhou ženu

Nucené svatby se organizují i z Turecka do Německa. Je hlášen aktuální a obzvláště děsivý případ. Ženatý Turek, manželka rovněž Turkyně, žijící v Berlíně, si chtěl z Turecka přivést druhou ženu. Za druhou nevěstu, které samozřejmě neřekl, že má v Německu už jednu ženu, zaplatil rodině 50.000 Euro. U imáma v Turecku uzavřeli sňatek a žena pak přijela za manželem do Berlína na turistické vízum. Tam ji zavřel do sklepa a mlátil tak, až žena potratila. Jednou se jí přece jen zdařil útěk. Nastoupila do vlaku a jelikož neměla jízdenku, zavřela se na záchodě. Při výstupu oslovila v krajní nouzi na nástupišti nějaký turecký manželský pár, který ji dočasně vzal k sobě.  

Mezitím už muže vyšetřuje státní zastupitelství. Žena ale nemůže zpět do Turecka ke své rodině, protože ta ji prodala a peníze, které za ni obdržela, už není schopna vrátit zpět. To znamená, že žena je stále prodaná. Pro takto postiženou neexistuje jiná možnost, než dostat se do nějakého ženského útulku v Turecku. V Německu se zdržuje už ilegálně, protože její vízum mezitím propadlo.

Přesná čísla o nucených manželstvích neexistují. Odhaduje se však, že jenom v Německu se každoročně stane obětí pravděpodobně více než tisíc žen a děvčat, tendence je to stoupající. V posledních dvou letech bylo hlášeno dvakrát více postižených, než v letech předtím a také počet těch, kterým hrozí zavlečení do ciziny právě před velkými prázdninami, silně stoupá.

A co říci k následujícímu případu? Muslimská žena požádala u soudu v Německu o rozvod se zdůvodněním, že ji její manžel – muslim - neustále bije. Případ dostala k došetření rovněž muslimská soudkyně, ta rozhodla v souladu s Koránem a žádost zamítla. Důvod? Bití žen je v muslimských zemích dovoleno.

To vše se děje uprostřed osvícené Evropy v 21. století. Co nás čeká v budoucnu? Mají Evropané ještě dostatek mravních sil i politické vůle, aby islamizaci Evropy zabránili? 

částečně převzato z denku „Welt“

přeložil a upravil Josef Schima

3573 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Škoda Auto podporuje ekonomiku vražedného islamistického režimu v Turecku ...Erdogan pochválil Američany za stažení se ze severní SýrieVčera byla opět rukou imigranta prolévána rakouská krevImigrant s nožem útočil ve VídniMají dost. Nizozemci chtějí zastavit imigraci

ePortal.cz

ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla NovotnéhoExtinction Rebellion patří na seznam teroristických organizací

euPortal.cz

Zdá se, že Západ ve všech ohledech uhání ke svému konci. Konec bílé Ameriky je zajištěnEvropská unie chrání imigrantské kriminálníky a Hamáčkovo ministerstvo vnitra to prosazuje do zákona!

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ParlamentniListy.cz

Jaroslav Hutka znevážil úspěch Karla Gotta. Aleš Brichta ostře reaguje: Hraje si na proroka...Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média
Články autora
Průzkum
Souhlasíte s novým světonázorem EU, že Druhou světovou válku rozpoutalo Rusko? Evropský parlament v září kodifikoval povinný světonázor, že Druhou světovou válku rozpoutal Sovětský svaz. Souhlasíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď