"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Nacházíme se ve válce, nechtěli bychom to konečně pochopit?

Autor: Josef Schima | Publikováno: 10.11.2005 | Rubrika: Evropa
Ilustrace

Bojovná a hádavá italská spisovatelka a žurnalistka Oriana Fallaci objevila v islámu nepřítele č.1 a nešetří při tom kritikou ani na katolické církvi. V sedmdesátých letech proslula svými nebojácnými interviewy s mocnými tohoto světa. Když se jednou chtěla sejít s etiopským císařem Haille Selassiem, odmítla požadované předepsané oblečení a nechala Jeho císařskému Veličenstvu vzkázat, že buď přijde v kalhotách nebo nahá.

Po teroristických útocích 11.září se ovšem stala Oriana Fallaci jedním z nejznámějších a nej-tvrdších kritiků islámu. V sobotu (18.07.) nastartovala proti islámu zuřivý útok a na dvou novinových stránkách liberálního milánského deníku „Corriere della Sera“ komentuje v článku pod titulkem „Nepřítel, se kterým zacházíme jako s přítelem“ teroristické útoky v Londýně.

V článku uvádí, že cílem islámského světa je nás fyzicky vyhladit a spolu s našimi těly zničit i naše principy a hodnoty. Zároveň varuje Fallaci před teroristickými útoky v Itálii a její obavy se týkají především období vánoc a parlamentních voleb. Nejpozději právě v době italských parlamentních voleb na jaře 2006 budou teroristé pro velký útok vyzbrojeni. A v Itálii se prý neomezí pouze na povraždění lidí, cílem jejich útoků budou světoznámá umělecká díla jako David od Michelangela nebo šikmá věž v Pise.

Zatím co Fallaci islám stále znovu charakterizuje jako nepřítele a obludného netvora, který nás z duše nenávidí a námi opovrhuje a se „kterým zacházíme jako s přítelem“, kritizuje i katolickou církev za její ochotu vést s islámem dialog. Píše, že se v posledních čtyřech letech stále sama sebe tázala, proč bojovník jako byl zemřelý papež Wojtyla, který značnou měrou přispěl k pádu sovětského impéria a komunismu, se ukázal tak slabý vůči podstatně horšímu zlu než bylo sovětské impérium a komunismus. A nedokáže prý ani pochopit, jak může tak sečtělý a vzdělaný muž, jako je nový papež Benedikt XVI. i nadále muslimům signalizovat ochotu k dialogu. Fallaci píše dále. „Nacházíme se ve válce, chceme to konečně pochopit nebo ne ? A ve válce se pláče a umírá a basta“, uzavírá autorka svůj článek.

Rovněž v „Corriere della Sera“ poprvé odsoudila Fallaci tvrdě teroristické útoky 11.září 2001. Tehdy vznikla jeji kniha „Vztek a hrdost“ (2001), kterou napsala po skoro desetileté přestávce a v téměř horečnaté zanícenosti poté, když v televizi viděla palestinské děti jásat. Pak se vrhla k psacímu stroji jako voják, který ze zákopů zaútočí na nepřítele.

Takovýmito výpady proti islámu pokračuje Fallaci ve své kariéře, kterou zahájila ve Druhé světové válce v podzemním hnutí odporu. Později se stala proslulou jako válečná korespon-dentka na mnoha frontách a ještě proslulejší jako novinářka, jejíž žádosti o interview, a to ani ve světě islámu od |Muamara Kaddafiho až po ajatolláha Chomejního, skoro nikdo neodepřel.

V roce 2004 následoval další útok pod titulkem „Síla rozumu“. Nešetří nikoho, ani Evropu, která z jejího hlediska byla už dávno degradována na „Eurabii“, a která se svému nepříteli zaprodala a nadále zaprodává jako děvka. Nešetří ani svou italskou domovinu, kde se ji tupá nevzdělanost jejich spoluobčanů obzvláště hnusí. Obzvláště ostře reaguje tam, kde se její zrak setkává s islámem a Itáliií dohromady, jako třeba v Turíně, kde nazvala šéfa islámské obce zbožným „prznitelem telat“, zatímco „děti Alláha“ to u ni všeobecně dotahnou pouze na „prznitele velbloudů“, a kteří svůj čas promrhávají tím, že zvedají své zadky pětkrát denně k modlitbám a tím, že se rozmnožují jako potkani.

K vůli takovýmto vyjádřením se spisovatelka musí v nejbližší době zodpovídat před soudem. President společnosti italských muslimů, Adel Smith, ji k vůli „jednoznačně urážejícím vyjád-řením vůči islámu“ udal a soud v severoitalském Bergamu se začal udáním už zabývat.

Ani její poslední útok nezůstal v Italii bez odezvy. „Co Fallaci už po léta o islámu opakuje je velmi nebezpečné“, říká její kolegyně Dacia Maraini. „Oriana se mýlí, protože nedokáže diferencovat.“ Pro římského filozofa Dario Antiseriho je jednoduše chybné trvat na tom, že všichni muslimové jsou fundamentalisté. To tedy ale také znamená, že se musí tvrdou rukou zakročit proti těm, kteří skutečně fundamentalismus nejen v mešitách kážou, ale i praktikují.

Více též: http://www.eurabia.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=50

3085 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Uprchlíci již obohacují Německo. V Hessensku již oženili a vdali 125 děti ...Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou dětiBičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupuje

euPortal.cz

Václav Havel omilostnil v roce 1990 pedofilního vraha Jaroslava Oplíštila a ten poté odnesl z nemocnice Na Bulovce sedmiměsíční holčičku Barborku, kterou pedofilně zneužil a zavraždil. Nyní je na svoboděNejtěžší otázka pro Trumpa: Jak dostat USA z okraje útesu smrti? Má napětí v Zálivu ještě mírové řešení? Jsou Saúdové opravdu kamarádi Ameriky? Válka s Íránem zničí svět

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

ParlamentniListy.cz

Sesadit Zemana, řekla Němcová. Zdeněk Zbořil má pro ni vzkaz. A nejen pro ni„To je průser, řekl jsem si...“ Ondřej Hejma uvolněně o ČT a primátoru Hřibovi. A socha Koněva? Vtipné srovnání
Články autora
Průzkum
Má mít Okamura konkurenci? Souhlasíte s názorem sociologa Petra Hampla, že by Okamurovi prospěla konkurence na politické scéně?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď