"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Sebevražda západní civilizace (IV.) Lenin, Hitler, Usáma

Autor: Ivan Špaček | Publikováno: 26.7.2007 | Rubrika: Západ
Ilustrace

ářčáář„Kapitalisté nám prodají provaz, na kterém je pověsíme“ nebo tak nějak prohlásil doktor práv jménem Vladimír Iljič Uljanov, lépe známý jako Lenin.

Lenin měl pravdu, i když se dá říci, že byl příliš pesimistický. Tedy z jeho hlediska. Kapitalisté dávají provaz na šibenici zdarma. Případně věnují finanční prostředky na zakoupení téhož svým katům. Není zásluhou kapitalistů, že se hrozba komunismu nakonec nerealizovala.

Komunismus ironicky padl díky marxistickým „nepřekonatelným rozporům“, ne díky soustředěným akcím Západu. Naopak, Sovětský svaz byl po léta udržován při existenci ekonomickou podporou západních zemí. Spojené státy, Kanada a Austrálie dodávaly chléb na stůl, Německo, Francie a Itálie stavěly továrny a hotely, to všechno na základě tradiční neochoty připustit si existenci hrozby, respektive snahy vykoupit si výpalným toleranci gangsterů. Mnichovské řešení nebylo výjimkou. Porážka Německa, kterému nacisté vrátili víru v sebe, byla dosažena, s největšími potížemi, jenom spojenými silami světa, demokrati a východní barbaři bok po boku. Římské legie se rovněž skládaly z barbarů, kteří nakonec rozhodovali o výběru vládců Říma, tedy do té doby, než se cynický, nihilistický systém zhroutil pod tíhou vlastních kontradikcí. Občané volili pro chléb a hry, obojí zajištěno všemocným státem, s jejich minimálním přispěním. Což je klasická definice toho, „jak umírají demokracie.“

Abstraktní entita zvaná „stát“ nic netvoří. Jeho role spočívá v dohlížení na to, že se společnost, tedy určitý počet jednotlivců, řídí pravidly hry, na kterých se většina těch jednotlivců dohodla. Základem a opodstatněním existence státu je zajištění dodržování právního řádu. Problémem vždy je, „kdo hlídá hlídače?“

„Moc korumpuje, absolutní moc korumpuje absolutně.“

Moc je založená na víře. Tedy na víře, že ti, kteří rozhodují o osudu společností, tedy o osudu mém a vašem, vědí, co je správné. Co je správné a co není, je definováno vírou v ten či onen morální kód. Což je bod, ve kterém nastávají problémy. Kluzké slovo „morálka“ je definována na základě přesvědčení masy jednotlivců. Tedy na víře.

Civilizace se definují vírou. Ta naše, tedy moje, nechci mluvit za vás, je zvána historiky „křesťansko-židovská.“ Je založena na víře ve „správnost“ deseti pravidel přinesených prorokem z hory Sinaj. Což je přínosem židovské části vzorečku. Křesťanství k celku přidalo abstrakci Lásky, tedy k bližnímu svému, včetně nepřítele. Což je unikátní, nikdy předtím nevyzkoušená idea. Křesťanští teologové definují Boha jako Lásku.

„Bůh mě bezvýhradně, bezpodmínečně miluje.“

Bůh mě miluje natolik, že obětoval svého jediného syna pro spásu mé duše. Obětoval vlastně sám sebe, neboť Syn, Otec a Duch svatý jedním jsou. Trojjedinost Boží je základním kamenem víry, monoteistický paradox.

Z tohoto konceptu lásky bez omezení vychází optimismus, který definuje křesťanství. Tedy definoval.

Kostra křesťanské civilizace se rozplynula, zbylo tělo bez formy a bez účelu. Šance bezpáteřního organismu k přežití jsou mizivé.

Optimismus byl nahrazen bezbřehým pesimismem, „sky is falling“ volá Chicken Little a všichni souhlasí. Sečtěte všechny způsoby, kterými bude lidstvo vygumováno z kontextu vesmíru. Od meteorické smrti žehem přes smrt zmrznutím po smrt vyčerpáním přírodních zdrojů. Nebude-li pršet, nezmokneme, ale ono pršet bude, takže utoneme. Utoneme ve vlastních výkalech, neboť jsme ztratili víru v pořádek světa. Víru sami v sebe.

Nihilismus je tou nejjistější cestou k záhubě.

„Civilizace umírají sebevraždou, ne vraždou“ jak řekl historik Arnold J. Toynbee ve „Studii historie (1934 – 1961).“

Sebevražda není nutně spáchaná vlastní rukou. Stačí dát nůž do ruky násilníka a nastavit hrdlo. Což je způsob sebevraždy zbabělce.

Boj islámu proti Západu je financován Západem. Saudská Arábie, země založená na nejradikálnější odnoži islámu, wahhábistické, je plná olejových miliardářů. Saudská Arábie je v podstatě obrovská podzemní nádrž plná nafty. Co není pod zemí, není podstatné. Tato nádrž byla objevena západními geology, kteří byli následováni západními specialisty, kteří vybudovali systém pumpování nafty na povrch a transportu do rafinérií. Po nedůležité vrstvě písku nad nádrží se potloukaly hloučky kočovných Beduínů, více méně náhodně. Jednalo se o situaci, která připomíná zakoupení Manhattanu od Indiánů za hrst korálků, což je obvykle chápáno jako ošizení chudých, nevědomých primitivů mazanými Holanďany. Problémem ovšem je, že situace nebyla tak jednoduchá. Ta hrst korálků reprezentovala pro Indiány značné bohatství, navíc obdarovaná skupina domorodců se nacházela v oblasti, kde se dnes nalézá Manhattan, vyloženě náhodou, jejich tábořiště bylo úplně jinde. Tato část země jim definitivně nenáležela, takže vlastně oni ošidili Holanďany.

Většina emirátů a království byla stvořena Brity na vzdor Otomanské říši, která byla skutečným vlastníkem tohoto nevábného kusu pouště. Včetně zcela a úplně umělého státního útvaru zvaného Irák.

Takže Beduínští náčelníci přišli - zcela nezaslouženě - k jednomu z největších majetků, který byl kdy koncentrován v jedné části světa.

Co s tím?

Kromě natírání soch v zahradách hollywoodských paláců na růžovo se saudsko-arabští výherci loterie věnují budování islámských škol, propagujících wahhábismus po celém světě. Wahhábismus definitivně není „náboženstvím míru.“ Jedná se o extrémně radikální, nesnášenlivý fundamentalismus. Usáma bin Ládin je klasickým vyznavačem této varianty islámu. Je rovněž miliardářem, který financuje školy, nemocnice a teroristické organizace.

Islám se nijak netají nenávistí ke všemu, co representuje Západ. Stejně jako se Hitler netajil svými plány. Nic z toho, čeho se později dopustil, by nemělo překvapovat čtenáře Mein Kampfu. Vše tam je, v detailech.

Klement Gottwald se veřejně chvástal tím, že se komunisté jezdí učit do Moskvy, jak zakroutit krky buržoazii.

„Oni to tak nemyslí“, neboť lidé jsou v podstatě dobří, všude stejní. Nesmíme soudit jiné podle našich standardů. Všechno je přece relativní, záleží na tom, z jakého úhlu se díváme na svět.

Takže, nic nového pod sluncem. 

pokračování příště

publikováno s laskavým svolením autora

http://spacek.blog.respekt.cz/

5231 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683