"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Eurabia.cz uveřejňuje 1000. článek a slaví dvouleté narozeniny

Autor: Redakce | Publikováno: 12.6.2007 | Rubrika: Z redakce
Ilustrace

Vážené a milé čtenářky, vážení a milí čtenáři,

jak jste si už jistě všimli podle přísvěků, které jsme dopředu po několik dní uveřejňovali, server Eurabia.cz vstupuje do třetího roku své existence.

Ponechám nyní stranou obecné úvahy o tom, proč vlastně tento internetový časopis provozujeme, co nás k tomu vede a co je naším cílem - to za mne beztak už mnohem lépe učinil kolega Martin Janeček, jehož příspěvek na toto téma si budete moci přečíst zítra.

Na mne tak zbylo představit Vám pár "specialitek", které jsme při této příležitosti pro Vás připravili a kterými bychom chtěli tento náš "narozeninový den" nějak obzvláštnit.

Na závěr pak dovolte malinkou rekapitulaci toho, jak se za uplynulý rok Eurabia.cz změnila.

Co jsme pro vás připravili

V prvé řadě to je výborný příspěvek Vojtěcha Daneše, psaný exkluzivně pro Eurabia.cz (vyjde ve středu 13. června). Týká se džihádistické organizace TWRA Muhammada Abbáse a nešťastných kroků, kterými český stát podpořil tuto na súdánskou větev Al-Kájdy napojenou skupinu. Ty z vás, kteří si myslíte, že je čtení o muslimské komunitě v Česku nezajímavé a nudné, tak příspěvěk možná z podobného přesvědčení rázem vyvede. Vojtěchu Danešovi bych chtěl na tomto místě za jeho unikátní materiál velmi poděkovat.

Jako druhý bombónek pro Vás máme historickou lahůdku z pera umělce Františka Kupky (1871-1857). Ne, nebude to žádný článek, byť textový doprovod v příspěvku také naleznete. Spíše se budete moci pokochat tím, jak si slavný malíř a grafik představoval Alláhovu podobu někdy na počátku minulého století. Muslimy upozorňujeme, aby se na grafiku raději nedívali, neboť by je to mohlo pohoršit a urazit. Všechny ostatní pak snad potěší, protože je důkazem toho, jak byly dřívější generace nezatížené politickou korektností a že svoboda slova měla tehdy poměrně větší prostor, než je tomu nyní.

Připravili jsme pro Vás také malý rychlokvíz se třemi soutěžními otázkami a pro nejrychlejšího z Vás pak odměnu v podobě knihy známého českého konzervativního myslitele Romana Jocha s jeho vlastnoručním podpisem.

A protože mezi našimi převážně pesimistickými zprávami je jen málokdy něco k zasmání, máme pro Vás dva příspěvky do nově vytvořené rubriky humor. Pár židovských anekdot sesbíral spisovatel Břetislav Olšer, další vtip pak připojil taktéž spisovatel Vlastimil Podracký.

A aby toho nebylo málo, rozhodli jsme se zase oživit trička Eurabia.cz, už proto, že krásné počasí přímo vybízí ke krátkým rukávům. Abyste tak mohli i během procházky propagovat Vaše oblíbené stránky, chceme ve spolupráci s Vámi přichystat sérii triček s logem a s několika zajímavými slogany, která nám ale pomůžete vybrat Vy sami. Bližší informace naleznete zde.

Co se změnilo

Za onen rok se toho v mezinárodní politice událo mnoho. Během letních měsíců rozpoutal Hizballáh z Libanonu válku proti Izraeli, na podzim jsme si připomněli 5. výročí útoků na WTC, zatímco o pár týdnů dříve se britským výzvědným službám podařilo zabránit tragédii téměř podobného rozsahu. V září jsme také ztratili velkou bojovnici, když na rakovinu zemřela slavná italská novinářka Oriana Fallaciová, která se nebála říkat o islámu přesně to, co si myslí. Během podzimních měsíců se zase muslimský svět vzbouřil proti papežově přednášce a při oslavách nového roku ve Francii hořely už "jen" stovky aut. Prezident Ahmadínedžád stále vyrábí uran pro chystanou atomovou zbraň, v Česku se debatuje o stavbě amerického radaru a čeští levičáci táhnou pod dojmem protiamerických nálad ulicemi po vzoru západních zemí, třebaže jim jejich poslední výstup v předvečer návštěvy George W. Bushe poněkud nevyšel. O víkendu vyhrála ve Francii, prozatím v prvním kole, pravicová formace prezidenta Sarkozyho, jehož zvolení před několika týdny bylo dobrou zprávou nejen pro Francii, ale i pro ostatní země. Ale nechme už toho, informovaný čtenář toto všechno zná.

Jak jsme se ale změnili my? Naše redakce se poněkud rozrostla a "internacionalizovala". Na tomto místě bych tak chtěl všem starším i novým kolegům poděkovat za jejich nadšení a za práci, kterou odvádějí.

Určitých změn doznal i vzhled našeho serveru daný přechodem na nový redakční systém, který nám umožňuje dělat naši práci efektivněji a lépe, než dříve. To je asi největší změna, která se na Eurabii za uplynulý rok udála. V duchu konzervativních tradic jsme svůj zevnějšek přiliš nezměnili, drobné změny však jsou vidět a myslím, že se povedly.   

Poněkud se rozšířil i obsah našeho serveru, píšeme více o dění ve světě či na Blízkém východě, třebaže se snažíme udržet i nyní hlavní důraz na problematiku islamizace Evropy. 

Podařilo se nám získat několik vzácných partnerů a spřátelených sdružení, se kterými jsme navázali užší spolupráci. Jejich aktuální výčet naleznete v rubrice Partneři. V posledních měsících jsme se také několikrát stali mediálním partnerem různých akcí, aktuálně tak například festivalu židovské kultury Devět bran, na jehož bohatý program (který je zdarma) všechny čtenáře srdečně zveme.

Za celou dobu fungování našeho serveru jsme pro Vás připravili více než tisícovku článků (shodou okolností jsme onu "tisícovku" pokořili právě dnes) od více než 260 našich i zahraničních autorů. Poslední dobou publikujeme mnohdy i více článků denně, protože informací je zkrátka mnoho.

A na co se můžete těšit?

Připravujeme pro Vás i několik novinek. Odesílání zpráv emailem, nové logo, rozjezd blogu eurabie, stejně jako diskusního fóra. O veškerých novinkách vás budeme včas informovat, takže věříme, že se budete na naše stránky rádi vracet. Byť vám nemůžeme ve většině případů nabídnout moc pozitivních zpráv, ač bychom si to přáli.

Pěkně to vyjádřila paní Michaela Swinkels-Nováková, která nám napsala, že by byla raději, kdyby server jako je ten náš, vůbec nemusel existovat, protože by ho nebylo třeba. Nebezpečí islamizace Evropy je však často větší, než si myslíme, a nejednou zaskočí i nás, "ostřílenou" redakci Eurabie, která je už přece jenom otrlá. A tak se dá čekat, že má tedy náš server smysl své existence ještě na nějaká ta léta dopředu zajištěn.

Každopádně bych Vám, čtenářkám a čtenářům, rád poděkoval za Vaši věrnost a přízeň, kterou nám už dva roky projevujete. Těším se, že se na těchto stránkách budeme setkávat i v dalším roce našeho působení.  

Adam Bartoš, šéfredaktor

 

Co řekli o Eurabii.cz k jejímu druhému výročí

Jak jsem už psal výše, od počátku června jsme zveřejňovali vyjádření našich kolegů, spolupracovníků či známých osobností, které jsme u příležitosti narozenin Eurabie poprosili o kratičké vyjádření. Nyní si všechny odpovědi můžete přečíst najednou, doplněné i o několik dalších.

"Nebýt Eurabie, nevím, která bije!
Jiří Krampoul, komik, bavič

"Webové stránky Eurabia.cz, které se podle slov své redakce snaží "přinášet kvalitní informace a publicisticky zaměřené komentáře o nebezpečném vlivu islámu (nejen) v Evropě", mají sledovanost někdy až 800 návštěvníků denně (…) Web Eurabia.cz, který zahájil svoji činnost v červnu 2005, představuje kompilát různorodých textů, z části autorských, z části převzatých z jiných médií. Společným jmenovatelem příspěvků je kritický přístup k islámu. Za více než rok svého působení ve virtuálním prostoru si stránky získaly pravidelný okruh čtenářů – sledovanost Eurabie je srovnatelná například s webovou verzí Literárních novin. Otázka, čím je způsobený úspěch takto jednostranně zaměřeného webu, iniciovala vznik strukturální a obsahové analýzy stránek."
Eva Burgetová, Multikulturní centrum

"Internet jako čistě virtuální  myšlenkové prostředí je ideálním místem na vedení ideologické války. Jedna z nich zasahuje i naše českojazyčné teritorium.  Eurabia.cz se v podstatě soustřeďuje na shromažďování informací. Zaměření je ale úzké. Jde převážně o negativní zprávy ze světa islámu. Tedy, ty, které pomohou islám vykreslit jako čistě temné a negativní náboženství. Nalézt tu lze prakticky vše, od přeložených textů, sesbíraných fotografií, spoustu videí i otitulkovaných záznamů z arabských televizí. V roztomilé symbióze tu tak žijí vybrané netolerantní promluvy imámů, převážně teheránská protiamerická propaganda, v Evropě vyrobené propagandistické klipy protiarabské či autentický návod k výrobě sebevražedné bomby. Hodně ze zde použitých materiálů pochází z internetové projektu MEMRI TV."
TV pořad Kosmopolis, 31. ledna 2007, ČT2, Válka na síti

„Je dobře, že existují stránky jako Eurabia.cz, na nichž se lidé, kteří mají o věc zájem, mohou dozvědět o světě islámu a souvislostech s naším kontinentem skutečnosti, které v našem běžném tisku nenajdou. Zřejmě existuje v našich médiích jakási autocenzura zabraňující redakcím uveřejňovat informace, které nejsou v souladu s politikou "strany a vlády" nebo, což spíš, jejich majitelů a vydavatelů.
V našich denících se nic podobného nedozvíme, v dalších periodikách či jiných soukromých sdělovacích prostředcích také ne, o veřejnoprávní televizi a rozhlasu ani nemluvě. Na webu Eurabia.cz lze ocenit i fakt, že stránky jsou v češtině, protože řada, ne-li většina našich uživatelů internetu je dosud vybavena jazykově jen málo, pokud vůbec, a proto lze jen uvítat, když tito čtenáři mohou získat potřebné znalosti ve své mateřštině.
Použiju poněkud zprofanované slovo, ale výraz osvěta se sem opravdu hodí. Tedy za neutuchající, nyní již dvouletou osvětu z celého srdce serveru Eurabia.cz děkuji a jsem rád, že jeho autoři navázali s naším deníkem spolupráci. K druhému výročí jim i vydavateli tedy zároveň posílám své blahopřání.“
Jiří Wagner, redaktor deníku Neviditelný pes 

„Velice si serveru Eurabia.cz, lidí okolo něj a všeho co dělá, vážím. Je jedinečným periodikem, které nejenže systematicky upozorňuje na mnohá nebezpečenství skrývající se ať ve formě multikulturalismu, islamismu a sebemrskačského syndromu Západu, ale také přináší mnohé zajímavé informace z historie, překlady významných světových myslitelů, filosofů, spisovatelů, kteří na problém islámu taktéž upozorňují. Eurabia.cz slaví dva roky a nyní, rok po prvních narozeninách, je myslím daleko větší prostor pro zhodnocení dosavadní práce, výsledků a diskuse na téma, jak dál. Jádro nastoleného trendu je bezpochyby dobré, avšak já osobně mám po tom roce pocit, že Eurabia v jistém smyslu trochu „zpolitizovala“. Myslím, že občas sklouzává k tomu, spíše než nezávislý postoj akcentovat určité pohledy na dané problematiky viděné moc úzkým prizmatem ideově vyhraněných organizací. Můj názor je ovšem ten, že na problematiku úpadku civilizace a smrtelného nebezpečí ze strany islamismu, by mělo být nahlíženo jaksi globálně, celostně a s ideovým nadhledem.“
Ondřej Šlechta, šéfredaktor www.eportal.cz

"Publikačního úsilí eurabia.cz si velmi vážím. Vítám vaši snahu upoutat pozornost k sílícímu vlivu islámu v Evropě a sdílím názor, že jde o nebezpečnou tendenci, a to nejen pro Evropu, ale pro celý svět. Obávám se však, že zpráva, kterou eurabia.cz jako celek sděluje čtenářům, není tou hlavní a ústřední myšlenkou, kterou je třeba vysvětlovat, šířit a přesvědčovat o ní. Jde o pochopení skutečnosti, že vztah západní civilizace a islámu je především konfliktem rozumu a víry. Místo vágních frází, že "multikulturalismus selhal" a že kultura křesťanské Evropy je neslučitelná s kulturou islámu, je třeba jasně a co nejostřeji pojmenovat dva nesmiřitelné protiklady: rozum a víru. Islám, jako totalní oddanost a důsledná podřízenost víře, není o nic nebezpečnější a o nic méně barbarský, než bylo křesťanství do té doby, co bylo po tisíci letech zásadně rozmělněno filozofickým obrozením rozumu, který zatlačil víru do pozadí. Evropa a Západ jsou vyspělou civilizací navzdory přetrvávajícímu vlivu víry a křesťanství, nikoli díky němu.
Eurabia.cz pomáhá otevírat lidem oči, aby poznali odpudivost života v islámu. Ještě větším přínosem by bylo, kdyby eurabia.cz pomáhala lidem pochopit, že příčinou odpudivosti islámské kultury je podstata islámu jako náboženské víry.
Děkuji za vaši důvěru a zdravím."
Jiří Kinkor, www.aynrand.cz

“Je nadevší pochybnost, že v mnohém komplikovaný politický, ekonomický, bezpečnostní a demografický vývoj blízkovýchodního regionu bude i v tomto století zásadně ovlivňovat život západního demokratického světa. Česká republika nebude výjimkou. Velmi oceňuji fakt, že na webových stránkách eurabia.cz lze najít řadu informací, názorů a analýz, které se touto problematikou zabývají.”
Andor Šándor, bývalý Náčelník vojenské zpravodajské služby 

"Cením si na Eurábii velké otevřenosti vůči nebezpečí, které nás ze strany radikálních muslimů obklopuje. Zvykli jsme si už na to, že zprávy o masakrech civilního obyvatelstva se ocitají až na x-té straně našich deníků. Rádoby objektivní zpravodajství a komentáře našich redaktorů, ač k tomuto účelu nekvalifikovaných, jakoby zastíraly skutečnost, která nám od islamistického proudu hrozí a ještě bude hrozit, pokud se neodvrátíme od demokratického charakteru naší civilizace, jež vyrostla na helénských, židovských a křesťanských základech. Jako arabista (a bohužel není jich u nás mnoho) musím odmítnout nekritické postoje vůči islámu. Původně to bylo náboženství míru (i když mnohá místa v Koránu a hadíthech byla a jsou snadno politicky zneužitelná) a dialogu s ostatními kulturami. Pravý opak je pravdou v dnešní době. Nejde jen o teroristy a ideology, kterým by demokratická společnost dokázala čelit, ale jedná se o širokou - infikovanou - veřejnost. I u nás se najdou jedinci, kteří ve zbabělé anonymitě ztrácejí jakoukoli soudnost. Zapomínají na to, že např. Japonci, Tibeťané, převážná část Indů atd., ač neskonale chudší, se uměli vyrovnat se současnou civilizací a jakékoli projevy násilí jsou jim cizí. Přeji Eurábii, aby neochabovala ve svém úsilí hledat pravdu!"
PhDr. Karel Keller, arabista a hispanista z Ústavu Blízkého východu a Afriky na FF UK

„Za dva roky existence se z tohoto webu stal jeden z nejlepších zdrojů kvalitních a nikoli povrchních informací pro všechny, koho zajímá islám a současné mezinárodně-politické souvislosti – a to v češtině. Oceňuji profesionalitu, šířku záběru, videosekvence a výběr komentářů od renomovaných domácích i zahraničních autorů.“
Mojmír Kallus, předseda ICEJ ČR

"Eurabia.cz je to nejlepší, co mě mohlo v mém novinářském životě potkat. Jsem velmi potěšen, když mé úvahy vycházejí na tomto webu vedle komentářů takových osobností jako jsou Václav Klaus, Benjamin Kuras, Leo Pavlát či Alexander Vondra a další. Přestože jsem křtěný valašský katolík, judaismus a sionismus považuji za evropský štít proti anachronismu etrémní levice a pseudoislámu, který se svojí fanatickou primitivni arogancí snaží zničit naše křesťanské dědictví. Jsem potěšen, že právě Eurabia.cz stojí v čele neústupných ochránců konzervativních hodnot starého kontinentu."
Břetislav Olšer, publicista, nezávislý novinář a spisovatel

„Přála bych vám i sobě, aby takový web vůbec nemusel existovat. Aby každý normálně uvažující člověk muslimskou hrozbu chápal a aby se jí zabýval.
Pro mě je obzvláště smutný jeden nedávný zážitek z Prahy, kdy mi bylo řečeno: ´My tu nejsme tak citliví k islámským hrozbám jako u Vás.´ Myslím si, že je na čase, abyste byli!
A právě proto eurabia musí pokračovat…”
Michaela Swinkels-Nováková, bohemistka žijící v Holandsku 

„Jediné, co mi na Eurabii vadí, je malý okruh čtenářů a pak také to, že jsem se jí (z vážných zdravotních důvodů) neúčastnil. Je to internetový časopis, jakého je u nás nezbytně zapotřebí. Zvláště oceňuji zápas proti antisemitismu; je v naší době nebezpečnější, než byl před druhou světovou válkou, a jestli se Západ nevzpamatuje, můžeme brzy všichni vyletět do povětří.
Navrhuji tedy - 1) abych do Eurabie také sem tam něco napsal 2) uvažovat o zřízení fondu, který by umožnil během jednoho či dvou let přeměnit Eurabii v ještě silnější internetový časopis.
Mnoho zdaru přeje“
Emanuel Mandler, spisovatel, historik a publicista

„K výročiu Eurabie (do ktorej píšem a prekladám v češtine – lebo som i naďalej zostal romantikom Čechoslovákom) a, aha, tiež kreslím karikatúry vo všetkých svetových jazykoch…
Keď som prvý raz objavil na Internete Eurabiu – bol som nadšený, že existuje tak dobre organizovaná mediálna spoločnosť, ktorá informuje i navzdory tlakom nepolepšiteľných vyvracačov pravdy a objektívnosti. Nezabúdajme nato, čo sa odohralo predtým – od náboženských fanatikov samovrahov, učiteľov netolerancie, dobrovoľne sa izolujúc od nášho sveta. V tej tme izolácie je všetko možné – od primitívnej poverčivosti, cez pocit krivdy, až po otvorenú nenávisť k svetu, kde dokážu volať po smrti iných, len preto, že píšu, tvoria, kreslia nie podľa ních.
Eurabia je jedna z odpovedí na túto výzvu. Nenechať za zastrašiť obmedzencami a hlupákmi, pretože takáto odpoveď by bola priamo urážkou všetkého, čo sme ako ľudstvo doposiaľ dosiahli i napriek omylom a často nesprávnym výberom tej “cesty” na osudovej križovatke.
Happy Birthday!“
Gabriel Ariel Levický, karikaturista, výtvarník, bývalý chartista, žije v New Yorku

„Pokud jde o tu vašu Eurábiu, tak jsem si zprvu myslel (podle portálu: půlměsíc atd.), že jste nějaké muslimské bratrstvo a že si můj  článek chcete otisknout proto, aby se vám na něm lépe trénovaly fatwy. (Až budou patřit islámu Horní i Dolní Uhry, budou se hory na slovenském státním znaku  jmenovat  Tatwa, Matwa a Fatwa - určitě se najde nějaký vzdělanec, který hravě dokáže,  že vlastně jde o původní názvy). Chtěl jsem vám psát, ať jdete do háje, ale když jsem si blíže všiml otištěných článků, svůj názor jsem radikálně změnil."
Josef František Mlejnek, publicista, překladatel, spisovatel a básník

„Na Eurabii oceňuji, že otevírá témata, která v českých tištěných ani internetových médiích nejsou obvyklá. Eurábia je jedním z mála médií, které systematicky nastoluje problematiku antisemitismu, otázku budoucnosti sekularizované Evropy, která již zapomíná nebo je některými politiky nucena zapomínat na své tradiční hodnoty, otázku, jak může čelit otevřená sekularizovaná společnost náboženským skupinám, které využívají všechny výhody demokracie, které ale současně demokracii a „západní“ pojetí lidských práv a svobod odmítají a chtějí je nahradit svými totalitními hodnotami. Můžeme s názory prezentovanými na Eurábii souhlasit nebo je kritizovat, ale vždy nás donutí se nad nimi zamyslet a zaujmout vlastní stanovisko – a to je cenné. 
Přeji do dalšího roku činnosti stále onu chuť politicky nekorektně se ptát na to, kam a proč nás evropské elity vedou či vést chtějí a zda ona cesta je pro nás dobrá.“ 
Martin Skalický, administrátor projektu Eretz.cz

“Webové stránky eurabia.cz se jako jedno z mála médií prvoplánově zabývají velmi ožehavým problémem. Přispívají tak k tomu, aby si stále více lidí uvědomovalo mocenskou hrozbu, kterou pro nás může, ale nemusí, představovat islám. Nemusí – problém je v nás a řešení máme v rukou…V konfrontaci s expanzí islámu buď naše civilisace (Západ) prokáže schopnost vnitřně se znovu probudit a tím se zachrání, nebo neprokáže a zanikne. Jiná, muslimská, civilizace prokáže v dlouhodobé perspektivě svoji pragmatickou nadřazenost. De facto tak padne (by padnul) argument F. A. Hayeka, tedy že (velmi zjednodušeně) Západ je nejlepší proto, že je nejúspěšnější. Oproti tomuto argumentu tvrdím, že Západ je nejlepší ze zcela jiných důvodů a jeho úspěch je nikoli nutným, ale naštěstí pravděpodobným důsledkem. Úspěšnost – technická, materiální – také nevyvolává k Západu v jeho příslušnících city skutečné příchylnosti. Proto Hayekův argument může pod drobnohledem dokonce podkopávat naši odhodlanost se hájit. Být úspěšný a bohatý je však hlavně pohodlné (na druhé straně však jistě ne nutně zavrženíhodné, je-li úspěch a bohatsví nabyto spravedlivě…).
Pokud k Západu ještě vůbec někdo loyalitu v podstatné míře cítí, je to pro jeho transcendentní základ, pro kořeny sahající k Jeruzalému, Athénám a Římu – jak antickému, tak následně křesťanskému, který v dokonalé syntéze spojil židovskou a antickou tradici. O nic menšího se tedy dnes nehraje: buď dokážeme řádně zpřetrhané pletivo tradice opět vyspravit a tak na své kořeny navážeme a přežijeme, nebo jsme tuto schopnost již ztratili. A pak možná již my své životy dožijeme v civilisaci zcela odlišné než je ta, kterou ještě řada z nás tolik miluje. To, že něco milujeme, však často zjistíme, až když o to přijdeme. V řadě případů může taková zkušenost přispět k dobrému – aby se člověk poučil a svou chybu neopakoval. Ale v tomto případě by se patrně jednalo o proces nevratný, nebo vratný jen za cenu novodobé reconquisty (měl by ji však v dnešní Evropě vůbec kdo vést?). Tomu je vždy lépe předcházet. Každý z nás v této hře může hrát důležitou úlohu. Ti, kteří si problém uvědomují, mají dokonce povinnost dle svých sil podstatnou roli sehrát. Tvůrci webové stránky eurabia.cz to dělají a patří jim za to vřelý dík.Je však vždy třeba odlišit konkrétního člověka od jeho špatných vlastností, popř. zlých úmyslů. Toho člověka, bližního, jsme povinni milovat a to i když se k nám chová nepřátelsky (vždyť své přátele milují i velcí hříšníci...). Pokud nenahlédneme nutnost takového odlišení a nesnažíme se o něj (ideálně to nepůjde nikdy, vždyť jsme nedokonalí…), potvrzujeme tím jen svoji neschopnost tolik potřebného obrácení. Nesoustřeďujme se proto proti lidem, ale proti jejich zlým činnům. Nemáme právo soudit lidi (tedy nikoli ad personam,…) – vždyť jsme náchylní ke zlému nejméně tak jako ti, které bychom rádi soudili (tato intence je také častým námětem poukazování na pokrytectví kritiků…). Ale objektivně špatné činy, omyly, lži, násilí (…nýbrž ad rem) – to vše nechť je legitimním terčem našich snah, naší obrany, našeho návratu. To je však samo o sobě dobrý příklad jedné z našich podstatných slabostí – je to právě Západ, tedy my sami, kdo si uvnitř pěstuje blud morálního, hodnotového relativismu, tedy že nic objektivního vlastně neexistuje a vše je výhradně subjektivní: ani dobro, ani zlo, ani pravda, ani lež…. Problém je v nás, řešení máme v rukou.”
Jan Kubalčík, místopředseda Konzervativní strany, www.konzervativnistrana.cz

Co o nás řekli před rokem

 

3032 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683