"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Pár pozitivních zpráv z Eurábie

Autor: Islám Info | Publikováno: 10.6.2007 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Holandský poslanec vyzval k zavření všech islámských škol 

Geert Wilders vyzval v novinovém sloupku k zavření všech muslimských škol v Holandsku. Je toho třeba k "ochraně dětí před šířením islámských učení".

"Islám rychle přivádí naší západní kulturu na okraj propasti. V Holandsku máme příliš mnoho islámu. Islám je více násilnou politickou ideologií než náboženstvím".

Připouští, že v diskusi o islámu hovoří důrazně a podle něj je to nutné, protože je již takřka příliš pozdě.

Yassin Hartog, dočasný prezident zastřešující organizace islámských škol (ISBO) řekl, že Wildersův sloupek je formou provokace a že není příliš nadšen z toho činit toto téma kontroverzním. "Islámské vzdělávání již v holandské společnosti zapustilo kořeny".

http://info.pravdaoislamu.cz/ 

 

Norové jsou stále více skeptičtější vůči imigrantům 

Ředitelství pro integraci a rozmanitost publikovalo výsledky nedávného průzkumu o postoji k integraci nazvaného Integrační barometr 2006.

Podle manažera ředitelství Osmunda Kaldheima jsou lidé skeptičtější než minulý rok a požadují od imigrantů více.

Průzkum dokumentuje několik změn mezi roky 2005 a 2006. 47 % lidí si myslí, že integrace imigrantů probíhá dosti nebo velmi špatně, v roce 2005 to bylo 37 % lidí.

Kaldheim říká, že to může být připsáno karikaturám, sporům okolo UDI (imigračního úřadu), zprávám v médiích o trojnásobné vraždě a útokům na ženy (jinak za to podle toho dobrého muže imigranti nijak nemohou, viz také dále jeho řešení - Islám Info). Vysvětluje, že v Ostlandet, oblasti okolo Osla, je skepticismus vůči imigraci největší. Mladí muži jsou skeptičtější, pravděpodobně proto, že jsou více ovlivňováni médii.

Norové jsou kritičtější k muslimům více než k jiným skupinám imigrantů. 45 % z nich si myslí, že imigrace by měla být omezena, nicméně 59 % si myslí, že by měla být omezena imigrace muslimů. 50 % lidí je proti výstavbě mešit v Norsku.

Více než 50 % lidí si myslí, že islámské hodnoty jsou zcela nebo částečně v rozporu s norskými hodnotami. To bez ohledu na to, že 60 % z nich označilo svojí znalost islámu za celkem nebo velmi špatnou.

Kaldheim říká, že tyto postoje jsou pro jeho ředitelství velkou výzvou, protože muslimská komunita je velmi rozmanitá, od nejvíce omezených po velmi liberální. Existuje mnoho mýtů a nepochopení. Je to velká výzva, jak pro muslimskou komunitu, tak pro autority, aby více informovaly populaci o muslimech a islámu v Norsku. Říká, že je možné na tomto poli učinit více.

Dobrá zpráva pro imigračního ředitele – 26 % lidí řeklo, že jsou připraveni pomoci imigrantům se norské společnosti usadit, ve srovnání s 19 % v roce 2005.

http://info.pravdaoislamu.cz/

 

Norští politici z Bergenu vyhrožují muslimům prasaty 

Norští antiimigrační politici z Bergenu slíbili, že pokud budou muslimové používat hlavní náměstí k modlitbám, budou je pronásledovat prasečíma nohama a kvičením.

Vidar Kleppe, vůdce Demokraterne, extrémistické populistické strany založené vyděděnci z populistické strany Pokrok (strana Pokrok je druhá největší norská strana a ve skutečnosti je levicovější než ODS - pokud jsou tedy v této zprávě používány termíny jako extrémistický, pravicový, vyděděnci a populistický, je nutné je chápat v kontextu norského socialismu a démonizace všeho, co je více napravo, než sociální demokracie - Islám Info), ve středu řekl, že podporuje výroky člena městské rady Kennetha Rasmussena.

Rasmussen reagoval hrozbami prasečí taktiky poté, co politik Jerad Abdelmajid ze Strany práce řekl, že muslimové žijící ve městě by měli od 31. března, odkdy budou bez mešity, provádět své páteční modlitby na Torgallmenningenu, hlavním náměstí města. Stavba nové mešity se zpozdila za plánem.

Abdelmajidův návrh vyprovokoval rozhořčenou veřejnou diskusi.

“Zcela souhlasím s Kennethem Rasmussenem, že aby muslimové pořádali své modlitby se zadky nahoru v centru města není řešením. Mohou si najít jiné místo”, řekl Kleppe tiskové agentuře NTB.

Kenneth Rasmussen řekl listu Dagbladet, že obyvatelé Bergenu by měli vyvěšovat prasečí nohy a hrát z reproduktorů prasečí kvičení, aby muslimy odstrašili, a tvrdil, že tato taktika fungovala, když byl vojákem sil OSN v Somálsku a v Libanonu v devadesátých letech.

Kleppe byl ochoten přiznat, že je to provokativní, že je ale v pořádku, že jeho stranický kolega navrhnul rázné řešení.

“Živé debaty jsou zdravé … jeho hlavním pointou je jistě to, že obyvatelé Bergenu páteční modlitby na hlavním městském náměstí neoceňují”, řekl Kleppe.

http://info.pravdaoislamu.cz/ 

 

Nošení burky v Arhus zbavuje nároku na sociální podporu 

Ženy, které nosí burky, nejsou považovány za dostupné pro trh práce, říká radní z Arhus.

Ženy, které nosí burku, se tak samy vyloučí z příjmu sociální podpory v Arhus.

To řekl městský radní pro zaměstnanost Gert Bjerregaard z vládnoucí strany deníku Jyllands-Posten.

Aby mohl někdo dostávat sociální dávky, musí být dostupný na trhu práce. Ten, kdo nosí burku, se ale z trhu práce vylučuje. Místní správa nehodlá zpřístupňovat ženám v burkách volná místa. Správa přesto neprohlásila, že zruší již poskytované dávky ženám pouze na základě toho, že nosí burku, prohlásil.

"Žena, která se rozhodla pro toto oblečení, si tak sama zavřela mnoho dveří, pokud jde o možnost získat zaměstnání. Vysílá jasný signál, že není dostupná pro dánský trh práce a je důležité, abych zůstal pevný ve svém postoji, že nemůže od správy Arhus dostávat žádné dávky", řekl Gert Bjerregaard.

http://info.pravdaoislamu.cz/ 

 

Švýcaři chtějí referendum o minaretech 

Konstrukce minaretů ve Švýcarsku se může stát předmětem celostátního referenda poté, co skupina pravicových politiků započala kampaň za jejich zákaz.

Muslimská komunita říká, že je ohromena tím, co považuje za "islámofóbní" krok, a varuje, že to podkope již tak křehké vztahy.

Lidé za iniciativou, mezi nimiž jsou členové největší politické strany v zemi, Lidové strany, musí do listopadu 2008 získat 100 000 podpisů nutných k vypsání referenda.

Oponenti staví na článku 72 švýcarské ústavy, která umožňuje autoritám podniknout příslušná opatření, aby zajistily mír mezi různými náboženskými komunitami.

Poslanec Lidové strany Ulrich Schlüer, který je spoluprezidentem komise kampaně, říká, že konstrukce minaretů vytvoří v komunitách problémy a ohrozí mír.

K tomu již došlo v kantonech Solothurn a Bern, ve kterých plány na stavby minaretů vedly k místní opozici.

"Minaret nemá nic společného s náboženstvím: nemluví se o něm v koránu ani v dalších výzamných islámských textech. Pouze symbolizuje místo, na kterém je zaváděno islámské právo", řekl Schlüer Swissinfo.

http://info.pravdaoislamu.cz/ 

 

V Holandsku zahájila činnost Centrální komise pro exmuslimy 

Pokračování zprávy Islámu je radikálnost vlastní (a dalších skrývajících se pod tímto odkazem):

Mladí lidé, kteří se vzdali islámu, se sjednotili v nové organizaci, Centrální komisi pro exmuslimy, říkají středeční zprávy. Ehsan Jami, jeden ze zakladatelů komise a člen městské rady v Leidschendam-Voorburgu, malého města u Haagu, za PvdA, řekl, že komise má za cíl pomáhat dalším takzvaným odpadlíkům od islámu.

Podle Jamiho lidé, kteří se oficiálně vzdají své muslimské víry, často dostávají výhrůžky zabitím od svých bývalých spoluvěřících. (Sahih Buchari, sv. 9, kniha 84, hadís č. 57: Zabil bych je podle výroku Alláhova proroka: "Pokud někdo změní své náboženství, zabijte ho" - Islám Info)

Komise má také za cíl hovořit o záležitostech jako je domácí násilí a porušování práv žen v muslimském světě, řekl Jami ve středu v rozhlasové stanici De Ochtenden.

Organizace vyzvala holandskou vládu, aby pomáhala bývalým muslimům, kteří dostávají výhrůžky zabitím.

Bývalý íránský uprchlík Afshin Ellian, dobře známý profesor mezinárodního práva a filozofie, který hraje aktivní roli v probíhající veřejné diskusi o islámu, imigrantech a demokracii v Holandsku, souhlasil, že bude komisi pomáhat.

http://info.pravdaoislamu.cz/

 

Ze Sarkozyho prvního projevu k Francii 

Z prvního projevu Sarkozyho k Francouzům, viděno poněkud nekritickýma očima (protože je řeč o politikovi) blogu The Volokh Conspiracy:

První projev prezidentského vítěze Sarkozyho k Francouzům byl zakončen obdivuhodným postavením se za lidská práva (video zde).

Sarkozy mluvil z připraveného textu, který se nachází na oficiálních stránkách jeho kampaně. Pokud budete sledovat text během jeho projevu, najdete různé malé odchylky od textu, jako vložená slova navíc. Skutečně pronesený text se objevil na stránkách Le Figaro.

"Chci přijít s výzvou ke všem na světě, kteří věří v hodnoty tolerance, svobody, demokracie a humanismu, ke všem, kdo jsou pronásledování tyraniemi a diktátory, ke všem dětem a umučeným ženám světa, abych jim řekl, že pýcha, povinnost Francie je na jejich straně, že s ní mohou počítat".

(Slova kurzívou byla v proneseném projevu, nikoliv v připraveném textu.) Prozatím celkem dobré. Potom Sarkozy pronesl odstavec, který v připraveném textu není, a jeho rostoucí vášnivost odpovídala publiku:

"Francie bude stát na straně libyjských zdravotních sester, zavřených po osm let; Francie se nezavrhne Ingrid Betancourt; Francie nezavrhne ženy, které jsou odsouzeny k nošení burky; Francie se nezřekne žen, které nemají svobodu. Francie bude stát na straně utiskovaných světa. Toto je poselství Francie; toto je identita Francie; toto je historie Francie".

Proslov končil:

"Mí drazí krajané, společně napíšeme novou stránku naší historie. Jsem si jistý, že tato stránka naší historie, mí drazí krajané, bude velká, že bude krásná. A z hloubi svého srdce vám chci říct, s naprostou upřímností: Dlouhý život Republice a dlouhý život Francii".

Pokud bude Sarkozy vládnout, jak mluví, což je zjevně u politiků ten největší problém, a pokud se mu podaří přivést pod kontrolu imigraci (a pokud narozdíl od Merkelové nezmění svůj postoj k přijetí Turecka do EU) a radikalizace "mladíků", mohla by mít Francie ještě šanci.

Poněkud zábavně působí následující analýza věkového složení jeho voličů, která je ovšem zcela v souladu s loňskými násilnými a úspěšnými demonstracemi proti reformě pracovního zákona, a která ukazuje možnou neočekávanou a zvětšující se protiváhu k levicové požitkářské mládeži a k levici volícím muslimům: šedou sílu. Těžko ovšem říct, jestli to problém sociálních států zlepšuje nebo zhoršuje.

[Segolene Royalová] ve skutečnosti s převahou zvítězila nad Sarkozym mezi lidmi ve věku 18-59 let. To není žádná generace X, přátelé. To je prakticky každý, kdo je aktivní součástí pracovních sil!

Jak se tedy nakonec mohl Sarkozy stát prezidentem? Jednoduše. Naprosto rozdrtil Royalovou mezi šedesátníky a staršími. "Naprosto rozdrtit" znamená, že mezi nimi zvítězil v neslýchaném poměru vyšším než 2:1.

Je to tak, Klub důchodců využil neuvěřitelné de facto jednoty a moci demografické části francouzské populace starých-a-stárnoucích-a-zdravých-a-budeme-tu-ještě-dlouho. Není to tak, že Sarkozy porazil Royalovou. Skutečností je, že důchodci nařídili podšedesátníkům, aby ksakru začali pracovat a ksakru v té práci zůstali … aby stařešinové mohli získat svůj podíl z kořisti, který potřebují k tomu, aby mohli trávit své zbývající zimy v Nice nebo tam někde.

http://info.pravdaoislamu.cz/

4198 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683