reklama
reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Češi podávají na Lidl trestní oznámení kvůli cenzuře křesťanských symbolů!

Autor: Redakce | Publikováno: 14.9.2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Přišlo nám do redakce, připojíte se? Podstatou není snaha kriminalizovat obchodní řetězec Lidl, ale nenechat vytvořit precedent, kdy bude nejspíše kvůli zavděčení se muslimským zákazníkům cenzurovaná realita, kteří nesnáší symbol kříže ...
 
Věc: Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin.
 
Ve smyslu zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení  (trestní řád), v platném znění (dále jen „trestní řád“), podávám  trestní oznámení  na neznámého pachatele, pro okolnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.
 
V reklamní akci a na akčním letáku, s názvem  Řecký týden, pořádaného  obchodním řetězcem Lidl, v období od pondělí  28. 8  do neděle 3. 9. 2017  a na obalech výrobků Eridanous  byly na uvedených  fotografiích  kostela Svatého kříže ve vesničce Oia na ostrově Santorini,  vymazány nebo vyretušovány symboly náboženství -  kříže. 
 
Náhled na akční leták společnosti Lidl platný od pondělí 28.8. do neděle 3.9. 2017. s uvedením fotografie kostela Svatého kříže kříže, ve vesničce Oia na ostrově Santorini, zobrazeným na některých výrobcích, s vyretušovaným nebo odstraněným symbolem náboženství – kříže. 
 
 
Náhled na část akčního letáku Lidl   - Český týden, jehož součástí byla akce 1001 delikates orientu s plně zachovaným  symbolem arabského náboženství – mešity s půlměsícem, bez  retuší nebo změn. Leták byl  platný od pondělí 21. 8  do neděle  28. 8. 2017.
 
 

Pro úplné porovnání dvojího a odlišného a rozdílného přístupů k náboženskému vyznání, ke kterému dle mého mínění tímto jednáním došlo, uvádím náhled letáku společnosti Lidl z období od 21. 8 do 28. 8. 2017, který nesl název Český týden, jehož součástí byla akce 1001 delikates orientu. Na tomto letáku, jak je z obrázku zřejmé a patrné, není z náboženského symbolu mešity s půlměsícem, která je charakteristická pro arabské náboženství, odstraněna nebo retušována žádná část.

Jsem plně přesvědčem, že takové jednání nemůže být posuzováno nijak jinak, než jako

  1. rozdílný přístup k náboženskému vyznání,

  2. jako popírání a diskriminace náboženského symbolu jedné víry, oproti nepopírání náboženského symbolu jiné víry,

  3. jako popírání náboženského přesvědčení k jedné víře na úkor jiné víry nebo vyznání,

  4. jako diskriminační a urážlivý přístup k jednomu náboženství, protože prokazatelná retuše symbolu, jedné víry na výrobcích v předmětném letáku je zřejmá i když nepochopitelná, zatímco u náboženského symbolu druhé víry nebyla provedena retuše žádná.

Takový – to diskriminační přístup podle mého názoru,

  1. uráží víru stovek tisíc věřících,

  2. neakceptuje spravedlivý a nediskriminační přístup k náboženskému přesvědčení bez rozdílu, které je ústavou České republiky chráněno bezpodmínečně a je zásadně neomezitelné.

V souvislosti s tímto pro mě nepochopitelným jednáním, oprávněně vzniká podezření, zda tímto jednáním - tedy prokazatelnou a veřejnou diskriminací, jedné víry spočívající v odstranění a retuši typických náboženských symbolů na rozdíl od plného zachování náboženských symbolů druhé víry, nebyl spáchán trestný čin.

Žádám proto, aby byla celá věc řádně prošetřena, aby bylo zjištěno, zda nedošlo tímto rozdílným, přístupem k náboženské symbolice,

k urážlivému jednání proti náboženskému přesvědčení, které spočívá v rozdílném a zcela odlišném přístupu ke dvěma zcela odlišným vírám,

kdy na jedné straně prokazatelně došlo k odstranění a retuši náboženských symbolů jedné víry, zatímco na straně druhé, je plné zachování náboženských symbolů druhé víry, bez jakýchkoliv úprav nebo retuší.

Z uvedeného, popsaného a zcela odlišného přístupu zcela logicky vyplývá otázka, zda tímto rozdílným přístupem, prokazatelně zdokumentovaném v tomto podnětu,

nebyl naplněn trestný čin Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení

podle § 355, ve smyslu zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení (trestní řád), v platném znění (dále jen „trestní řád“).

Zároveň žádám, abych byl s výsledky Vašeho šetření seznámen.

K tématu doporučujeme:

Eurabia - Mýtus nebo realita budoucnosti?

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů

Křesťanům došla trpělivost s terorismem a rázně ukončili islamizaci Středoafrické republiky

Abychom prý nebyli zlí na islám, tak nám neukáží dítě zavražděné muslimy v Barceloně!

Děláme to dobře. Nemáme moc muslimů a proto tu je bezpečno!

Dále doporučujeme:

Ježíš Kristus a islám

Sexuální mravy zakladatele islámu

Muslimské imigrantky demonstrují v Řecku - požadují německý blahobyt!

Alláh zuří: Na Západě roste počet muslimských odpadlíků k ateismu!

Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla

 

 

reklama
1243 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Švédský stát podporuje mnohoženství i muslimských imigrantů!Míšení s muslimy je obohacení. Našli jsme stránku z učebnice pro vaše děti ...Merkelová je dobrá žákyně Adolfa Hitlera!Po německých volbách bude pokračovat budování IV. říše! Nečeká nás nic dobrého ...Detailní popis průběhu znásilnění polské turistky africkými migranty - jen pro otrlé povahy!

ePortal.cz

Skandál. Takhle ve škole masírují vaše děti. Jako v 50. letech!Tyto čtyři politické strany slouží "vyšší nadnárodní moci". Nevolte je!

euPortal.cz

V ČR se objevil nový fenomén. Islámské letní tábory pro děti. Podívejte se na velmi znepokojující reportáž TV PrimaBrutální arogance moci USA a bordel, který ve světě způsobily. Czech Republic first. Toto nám o Trumpovi řekli Babiš, kníže, Doubrava či Okamura

FreeGlobe.cz

Imigrant měl tři manželky, tak dostal tři byty. Média hlavní stoky to považovala za fake news. Ukázalo se, že je to pravdaUkrajina povážlivě vymírá. Čísla jsou neúprosná

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Proč lidé vzhlíží k Rusku aneb O levicově-konzervativních tendencíchMiloš Zeman: Posíláme kondolence, vyjadřujeme solidaritu s oběťmi islámského terorismu. Ale jinak nic...

ParlamentniListy.cz

Co by opravdu poškodilo Angelu Merkelovou? TotoAle vždyť jim lezete do ...! Tereza Spencerová doplňuje projev Donalda J. Trumpa, ale i Miloše Zemana
Články autora
Průzkum
Souvisí zvýšená kriminalita s uprchlíky? Polský ministr spravedlnosti Ziobro prohlásil, že díky uprchlíkům v Evropě stoupla kriminalita. Co soudíte Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď