"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ministr zahraničí: Jediným řešením je, aby se ilegálové nedostávali do střední Evropy!

Autor: -bj- | Publikováno: 16.6.2017 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Pokud některá ze západoevropských zemí EU se blíže zajímá a sleduje dění u východních sousedů, je to především – i z historické tradice - Rakousko.

Možná i proto také ministr zahraničních věcí Sebastian Kurz, namísto populistického vyhrožování sankcemi, které stejně nemá šanci přinést řešení imigrantské krize, realisticky prohlásil: „Jediným řešením pro vyfouknutí převaděčům jejich kšeftu a ukončení umírání ve Středozemním moři, je to, když se někdo vydá na ilegální cestu, že se do střední Evropy nedostane. A netvařme se prosímvás, jakoby stávající systém byl kdovíjak humánní. Mám pocit, že mnozí, kteří jsou pro přijímání těch, kteří k nám dorazí, si chtějí jen chlácholit svědomí – to ale není udržitelný systém. Musí být uděláno vše pro to, aby středomořská (imigrační) cesta byla uzavřena!“ A již v únoru se ministr Kurz s despektem vyjádřil o úsilí neziskovkářů „zachraňovat“ a převážet imigranty do Evropy jako o „neziskovkářském šílenství“.

Rakouský ministr zahraničí navrhuje motivovat zejména Tunisko a Egypt tak lukrativně, aby pro ně bylo přijatelné zřídit na svém území detenční tábory, kam by byli ilegálové navraceni z Evropy zpět. Poukázal i na to že uzavřením hranic na Balkáně, příliv imigrantů značně poklesl, jakož i na to, že mnozí politici, kteří ho dříve kritizovali, dnes rovněž přeladili na jeho notu a za příkladnou znovu vyzdvihl antiimigrační politiku Austrálie.

zdroj:

https://www.welt.de/politik/ausland/article165476416/Wie-Kurz-die-Mittelmeerroute-ganz-schliessen-will.html

http://www.krone.at/oesterreich/so-will-kurz-mittelmeerroute-komplett-schliessen-wie-am-balkan-story-573876

https://www.suedtirolnews.it/politik/kurz-will-auch-mittelmeerroute-komplett-schliessen

https://kurier.at/politik/ausland/aussenminister-sebastian-kurz-will-mittelmeerroute-komplett-schliessen/269.563.941

https://www.stol.it/Media/Videos/APA-Reuters/Kurz-will-Mittelmeerroute-schliessen

http://www.stern.de/politik/ausland/fluechtlinge--so-will-sebastian-kurz-die-mittelmeerroute-schliessen-7493584.html

video:

https://www.youtube.com/watch?v=aRQrOvTefeo

https://www.youtube.com/watch?v=B89lud8IvrE

1245 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Dopadený africký uprchlík odsouzen v Německu za brutální znásilnění!Maďarsko oslavuje výročí hrdinné obrany před muslimskou invazí! Je to již 465 let!Bodejť! Chorvatská prezidentka s poctami u Putina. Chorvatsko obnovuje vztahy s RuskemNevíte koho volit? Zde je seznam kandidátu odmítajících islamizaci a multikulturalismus!Přední český křesťanský filozof je zděšen z podpory plzeňského biskupa pro marxisty!

ePortal.cz

"Mám radši kytaru a táborák, než luxusní vůz či dovolenou". Do parlamentu má nakročeno tak trochu jiný politik, který vám vzkazuje...Ekonomický expert rozebral kauzu lithium. Socialisté by po jeho slovech měli chodit kanály

euPortal.cz

Tohle ČSSD definitivně pohřbí. Australský těžař začal 9 dnů po podpisu memoranda o lithiu vydávat v Austrálii balíky cenných papírů, přitom tvrdí, že vlastní zásoby českého lithia, které ale firmě nepatří!Dost šokující zjištění, jak je to s podporou islamizace u poslanců ČSSD...

FreeGlobe.cz

Muslimové mají v Evropské komisi věrného přítele. To netvrdí žádný zlý eurokpetik, ale její místopředseda Frans Timmermans. Přečtěte si další hluboké myšlenky z jeho dopisu mohamedánůmNejsme xenofobové, máme strach ze známého. Hlasujte si v pátek nebo v sobotu jak chcete, stejně vám nadiktujeme, co budeme chtít?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Dovolil bych se zeptat už nejen pana Zaorálka, ale i pana Kalouska, Schwarzenberga, Langšádlové, Teličky, Štětiny, Stropnického a všech dalších našich slavných nenávistníků...Bohuslav Sobotka z ČSSD: Česká republika pomůže uprchlíkům v začleňování. Tito lidé si zaslouží naši pomoc. Dostanou byty. Pomůžou neziskovky

ParlamentniListy.cz

Nepřizpůsobiví se dnes do očí vysmívají lidem, kteří chodí do práce. Miloš Zeman sklidil aplaus za návrh, co s nimi provéstPostavme se nenávisti, buráceli demonstranti proti Babišovi a Zemanovi. A pak tam nazvali reportéra PL "čmoudem". Chytil se toho i Martin Bursík
Články autora
Průzkum
Integrace muslimů? Studie a především všední realita dokazují, že začleňování muslimů, tzv. "integrace", do západní společnosti selhává. Co soudíte o integrační politice Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď