"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Neziskovky záměrně pašují imigranty do Itálie a ti jsou pak stejně neúspěšní v žádostech o azyl! Ale z Itálie již neodejdou ...

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 15.3.2017 | Rubrika: Rozhovory
Ilustrace

V předchozím rozhovoru „Neziskové organizace pomáhají ilegálním imigrantům v plavbě do Itálie - zde jsou důkazy!“ jsme s paní Monikou Pilloni (žije v Itálií) hovořili o tom, že neziskové organizace pomáhají u pobřeží Libye ilegálním imigrantům na cestě do Itálie a suplují tak pašeráky. Vlastně pašerákům šetří náklady, které by museli investovat do převozu ilegálních imigrantů do Itálie. Neziskové organizace, a vlastně tedy ti co sponzorují neziskové organizace, svou činností tedy podporují pašeráky a převaděče ilegálních imigrantů a napomáhají tak i tomu, že ilegální imigranti riskují své životy a mnohdy se na moři utopí. Ovšem ze smrti ilegálních imigrantů pak neziskové organizace obviní nás Evropany, kteří odmítáme imigraci.

Paní Moniko, vy jste zveřejnila důkazy, jak loď Lékařů bez hranic tvrdila v oficiální deklaraci pro italské úřady, že pluje do Ruska, ale ve skutečnosti zamířila k pobřeží Libye a začala tam oficiálně deklarovat „pátrací a záchranné pásmo u Tripolisu“ (tj. U libyjského hlavního města). Je takové to záměrné chováni Lékařů bez hranic přiznáno i v italských mediích?

Je to zveřejněno na www.marinetraffic.com což je prý jeden nejlepších serverů na monitorování lodí. Mimo základních možností má i rozšířené funkce pro profesionály a to za poplatek téměř 300 euro měsíčně, takže si nemyslím, že by si to majitelé serveru vymysleli. Nevím kdo to takto nahlásil, ale fakt je, že to tam je v tabulce o údajích plavidla. Ten údaj se tam objevil 10.03.2017 po vyplutí z přístavu Catania na Sicílii, ale na „Live map“ je udán cíl u Tripolisu, kde se opravdu toto plavidlo spolu s dalšími čtyřmi loděmi NNO nachází. Přímo o tomto typu chování jsem v italských médiích neslyšela.

Proč italské úřady proti těmto pašerákům ilegálních imigrantů z neziskové organizace Lékaři bez hranic nezasáhnou?

Od podzimu minulého roku vyšlo najevo podezření o možných dohodách lodí NNO s pašeráky a to z toho důvodu, že se dovoz imigrantů právě těmito loděmi zvýšil na 40% celkového dovozu .

Italské státní zastupitelství vyšetřuje a monitoruje aktivitu hned u osmi různých NNO. Tyto nestátní neziskové organizace samozřejmě tvrdí, že žádné dohody nedělají a že jsou financováni z dobročinných fondů.

Kolik takových lodí v současné době mají Lékaři bez hranic při pobřeží Afriky?

V oblasti Libye – Tripolisu brázdí vody Aquarius, v oblasti Egypta v blízkosti Port Said se pohybuje Bourbon Argos. A třetí plavidlo Dignity1 je dle údajů ve Španělském přístavu Sant Carles de la Rapita.

Hovoří vůbec někdo jiný než proti imigrační politici v Itálií o tom, že neziskové organizace se dopouštějí ilegálního pašování imigrantů?

Najdou se novináři, kteří o tom napsali a to například v deníku il Giornale, který je považován jako jeden z nejserióznějších. Pak se objevují na základě jejich článků na sociální síti názory různých lidí.

Je prosím nějaká statistika o tom, kolik přišlo v loňském roce ilegálních imigrantů do Itálie, kolik z nich požádalo o azyl a kolik z nich tento azyl dostalo? A za předchozí roky existuje také taková statistika?

Ano, statistická data ministerstva vnitra mám k dispozici. V loňském roce se dostalo do Itálie 181.436 imigrantů. Minulý rok bylo posuzováno 90.473 žádostí , z nichž 4.940 osob dostalo status uprchlíka. To je 5,5 % z celkového množství žádostí, tudíž jak je vidět, jen malé procento lidí, kteří opravdu utíkají před násilným válečných konfliktů. S takovýmto počtem opravdových uprchlíků by žádná imigrační krize vůbec nenastala. Dále 11.200 osob dostalo Finanční výpomoc, což je 12,45 % a humanitární výpomoc dostalo 18.801 osob, tedy 20,8 %. Osobně si myslím, že tato výpomoc by se měla dít eventuálně u nich doma, když to nejsou uprchlíci. U 107 žadatelů o azyl se neví kde jsou. A nakonec co se týče odmítnutých žádostí zpracovaných v roce 2016, tak 55.425 osob azyl nedostalo.

Nejlépe je vidět statistika na grafech či v tabulkách.

Připravila jsem graf Ministerstva vnitra s českým překladem se statistikou příjezdů za poslední 3 roky.

Připravila jsem graf Ministerstva vnitra s českým překladem se statistikou příjezdů za poslední 3 roky.

Dále ještě tabulku, kde je krásně vidět statistika žadatelů o azyl. V tabulce jsou data již od roku 2011, aby bylo vidět i statistiku z roku tzv. „Arabského jara“, které právě začalo na přelomu roku 2010 a 2011.

Dále ještě tabulku, kde je krásně vidět statistika žadatelů o azyl. V tabulce jsou data již od roku 2011, aby bylo vidět i statistiku z roku tzv. „Arabského jara“, které právě začalo na přelomu roku 2010 a 2011.

Děkuji za rozhovor.

Doporučujeme:

 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | imigrace  | přistěhovalectví  | Itálie
2596 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Jak porozumět islámu? Vědecké zkoumání zdrojů islámské agresivity ....Tak co je "přednější"? Zdraví nebo náboženské požadavky? Švédsko se zbláznilo!Syrská armáda překvapila teroristy podporované USA a zablokovala ropná pole ...Švédský premiér chce nastolit diktaturu! Občané nemají mít právo bránit imigraci muslimů!Švédský stát podporuje mnohoženství i muslimských imigrantů!

ePortal.cz

Tak to je konec. Lidi přijdou o práci. A slavit budou...Achich ouvej, Schulz i Merkelová dostali vejprask. Jediným vítězem voleb jsou "rasisté a neonacisté"

euPortal.cz

Ač nám soudruzi z EU předhazují migranty na každém kroku, média nás proplachují jejich nekonečným utrpením a vděčností, vždy se jak na potvoru nějaký jejich inženýr či lékař utrhne ze řetězu... Tak to je drsné. Švédský novinář, který vyvracel "mýty" o no-go zónách byl v no-go zóně postřelen

FreeGlobe.cz

Tohle je už asi nemoc. Zelená politička: Bez islámu by byla nudaZrodilo se asijské Kosovo? Islamisté v Barmě miláčky kaváren a médií

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Stalin po sobě zanechal velkou zemi, na jejímž materiálním základě, včetně jaderného, žije Rusko dodnes. Tyran, nebo zachránce Ruska? Jsou milióny obětí mýtem? Neoprávněné, nekvalifikované a účelové posudky na téma tzv. dezinformačních webů. O jimi označených webech souhrnně tvrdí, že se jedná o pro-kremelské weby, aniž by to kvalifikovaně prokázaly

ParlamentniListy.cz

Masakr v Německu: Historický úspěch AfD. Schulz dostal nabančeno, Merkelová se propadlaZahradil: V hlavách nadnárodní byrokracie začala blikat červená kontrolka. Sobotka škodí
Články autora
Průzkum
Co říkáte na ženskou obřízku? Egyptský muslimský duchovní Al Maligi prosazuje zavádění ženské obřízky jako výsostně pokrokové a etické. Jak to vidíte Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď