"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)
BulletPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

BulletPodpora euRABII
DMS
BulletInformační servis
Zasílání novinek Eurabia e-mailem
BulletVytvořit blog
Vytvořit blog na blog.eurabia.cz
BulletČlánky autora
BulletVyhledávání

BulletJsme tu pro Vás již pátý rok
Již druhým rokem jsme tu pro vás

Islám v České republice nechceme

Podpořte nás

Counter jihad Brussels 2007 - vše o summitu

Tričko Eurabia.cz
BulletReklama




Václave, stojíme za tebou

Trika euportal.cz
BulletReklama
BulletDoporučujeme
Revue politika

Neviditelný pes

Eretz.cz - Zpravodajství z Izraele

Svoboda pro Irán

The 910 Group

Mladá pravice

Desatero Mladé pravice (pdf, 430 kB)
BulletGabrielovo okénko
Karikatury našeho spolupracovníka Gabriela A. Levického (USA, New York) pro čtenáře Eurabia.cz


Islámský břichomluvecPrezervativy
BulletReferendum Iran
Novinky z www.ardalan.eu

Omlouváme se, data jsou dočasně nedostupná
BulletIsrael.cz
Nejčerstvější aktuality z dění v Izraeli na stránkách www.israel.cz

Omlouváme se, data jsou dočasně nedostupná
BulletPrůzkum
Zakázali byste imigraci muslimů? Připojili byste se rovněž ke všelidové iniciativě - referendu za zamezení masové imigrace do ČR, zejména imigrantů původem ze třetího světa a islámských zemí?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď

BulletReklama
Podpořte nás
BulletReklama
Winston Churchill o islámu
Autor: Redakce | Publikováno: 29.12.2008 | Rubrika: Citáty
Ilustrace

"Jak děsná jsou prokletí, jimiž stíhá mohamedánství své vyznavače! Kromě fanatického nadšení, které je u člověka stejně nebezpečné, jako je nebezpečná vzteklina u psa, trpí tou strašnou fatalistickou apatií. Důsledky se patrně projevují v mnoha zemích. Neprozřetelné zvyky, ledabylý systém zemědělství, líné obchodní metody a nejisté vlastnictví existují všude, kde vládnou či žijí následovníci Proroka. Pokleslá smyslnost zbavuje pozemský život půvabu a zjemnělosti a příští důstojnosti i svatosti."

"To, že podle mohamedánského práva musí každá žena patřit nějakému muži jako jeho výhradní majetek, buď jako dítě, manželka, anebo konkubína, nutně povede k odkladu konečného vyhynutí otroctví až do té doby, než se islám přestane mezi lidmi uplatňovat jako velká síla. U jednotlivých muslimů se sice mohou projevovat skvělé vlastnosti - vliv náboženství však přesto ochromuje společenský vývoj těch, kdo je vyznávají. Na světě neexistuje žádná mohutnější zpátečnická síla. Mohamedánství není ani zdaleka na vymření, naopak se projevuje jako bojovná víra získávající nové a nové stoupence. Už se rozšířila po celé střední Africe a na každém kroku za sebou zanechává nebojácné válečníky, a nebýt toho, že křesťanství je chráněno silnými zbraněmi vědy, proti níž marně bojovalo, civilizace moderní Evropy by možná padla stejným způsobem, jakým se kdysi zhroutila civilizace starého Říma."

Winston S. Churchill: The River War, sv. 2, s 248-50.

uvedeno v Martin Gilbert: Churchill a Židé, s. 70-71.

2207 čtenářů | 5 komentářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
Komentáře


Re: Winston Churchill o islámu
(Jan H., 29.12.2008 7:57:35)
Odpovědět
Nekteri historikove pricitaji W.Ch. az nadprirozene vlastnosti. Umel pry cist myslenky, coz mu davalo velkou vyhodu ve vyjednavanich a cinilo z neho neporazitelneho soupere v diskusich. I v tomto pripade velmi presne odhalil hrozbu, ktera se na Evropu riti, a jiz nekteri levicovi politici jeste ani dnes nejsou schopni pochopit.
Re: Winston Churchill o islámu
(Mohamed zdochol bez detí, 29.12.2008 10:43:16)
Odpovědět
Nie nie, tie schopnosti mal Jan Hus. hehe
Re: Winston Churchill o islámu
(josefnekola, 29.12.2008 13:56:39)
Odpovědět
je to presne tak , souhlasin s nim,ja s tim nic neudelam, ale zkouset to musim a budu,...jsem pro souziti ruznych narodu a kultur na principu rovnosti a vzajemneho porozumneni a vule zit pospolu aniz by nekdo dominoval, bohužel islam zna jen dobyvacnost a nadrazenost a to musime odmitnout pripadne i silou. .kazdy ma pravo se branit
Re: Winston Churchill o islámu
(Pedol, 29.12.2008 23:15:06)
Odpovědět
v principu souhlas. Ale toto májí s nasazením života bránit dnešní zástupy nagelovaných metrosexuálů a antiradarových antiami pepíků? Na kontinentě s tradicí appeasementu a zatracování vlastních kořenů? Co s tím hodláte podniknout?
Re: Winston Churchill o islámu
(A. S. Pergill, 29.12.2008 21:13:29)
Odpovědět
Naprostý souhlas! Tohle je nutno vtloukat do hlaviček RUropolitiků, v nejhorším případě s intenzitou, až jim poteče mozek ušima (jak se píše ve známém krváku "Píseň o Rolandovi"): Soužití jako rovný s rovným, se stejnými právy a povinnostmi, jednoznačně ano, podřízenost islámu jednoznačně ne (i za cenu plošných opatření proti islámu obecně).